Zamknij

Upalny poniedziałek. Miejscami zagrzmi

Redakcja
20.08.2018 07:34
Upalny poniedziałek. Miejscami zagrzmi
fot. Shutterstock

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, od północnego zachodu stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, a w godzinach popołudniowych na wschodzie i południu kraju również burze z opadami do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 23°C, 25°C na Pomorzu do 32°C w pasie od Dolnego Śląska po Małopolskę, nad samym morzem około 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, po południu nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże. Miejscami słabe przelotne opady deszczu, na południowym wschodzie początkowo lokalnie burze. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C na północy kraju i w rejonach podgórskich i od 17°C do 19°C na południu oraz nad samym morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju początkowo okresami dość silny i porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Również w czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe przelotne opady deszczu i burza. Temperatura maksymalna 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

RadioZet.pl/PAP/bm