Zamknij

Uprowadzenie 12-latki: sąd zdecydował o areszcie dla porywaczy

Redakcja
06.03.2017 14:22
Uprowadzenie 12-latki: sąd zdecydował o areszcie dla porywaczy
fot. PAP

Trzy miesiące tymczasowego aresztu dla porywaczy 12-letniej Amelii z zachodniopomorskiego Golczewa. Taką decyzję podjął sąd rozpatrujący sprawę. 

Sąd w Kamieniu Pomorskim przychylił się do wniosków prokuratury i skierował do tymczasowego aresztu Ryszarda D. i jego konkubinę - Elżbietę B. 

Zobacz także

W piątek para porwała 12-letnią Amelię. Dziewczynkę udało się odnaleźć 3 godziny po tym, jak została uprowadzona. Obecnie przebywa już w domu z rodziną. Znajduje się też pod opieką psychologa. 

Za porwanie dziecka grozi nawet do 15 lat więzienia.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Zobacz także

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że będzie chciał przyjrzeć się sprawie wcześniejszego zwolnienia z więzienia Ryszarda D. Mężczyzna odbywał wyrok 9 lat pozbawienia wolności za dotkliwe pobicie innego dziecka - 10-latki. Sąd Apelacyjny rozpatrujący jego wniosek o opuszczenie więzienia, przychylił się do tego postulatu.

Dwa miesiące temu Ryszard D. wyszedł na wolność. Obecnie wokół decyzji sądu narastają kontrowersje. Wówczas przeciwko wypuszczeniu mężczyzny opowiedzieli się m.in. funkcjonariusze służby więziennej.

Dziewczynkę uprowadzono w piątek wieczorem w Golczewie. 

RadioZET.pl/KM

C