Można jeździć po mieście i nie zatruwać środowiska. Polska firma wprowadza autobusy, które nie produkują spalin

Redakcja
28.08.2017 23:20
Można jeździć po mieście i nie zatruwać środowiska. Polska firma wprowadza autobusy, które nie produkują spalin
fot. Wikimedia Commons

Przedsiębiorstwo Ursus stawia na ochronę środowiska. Kilka dni temu zaprezentowano pierwszy autobus firmy, który nie produkuje spalin.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia na temat zagrożeń dla życia i zdrowia wynikające z emisji zanieczyszczeń transportowych. Również w Polsce, każdego roku na choroby spowodowane zanieczyszczeniem powietrza – w znacznej części przez emisję spalin – umiera przedwcześnie ponad 40 tysięcy osób.

Clipboard01

– Problemy miast ze smogiem, wymuszają na samorządach szukanie rozwiązań, które będą w stanie w znaczący sposób zminimalizować niekorzystny wpływ komunikacji na środowisko. Jednym z nich jest bezemisyjna komunikacja publiczna. Dlatego przedstawiliśmy autobus Ursus City Smile 12 LFE, który w ogóle nie produkuje spalin. Dodatkowo Ursus City Smile wytwarza zdecydowanie mniej hałasu niż autobusy z napędem diesla i hybrydowym, dzięki czemu pozytywnie wpływa na miejski ekosystem – mówi Waldemar Rumiński, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Ursus Bus SA.

Autobusy można oglądać nie tylko w katalogu firmy. Pierwsze trafiły już do MZA Warszawa. Podobne pojazdy od Solarisa jeżdżą po stolicy już od ubiegłego roku. Warszawska komunikacja planuje przetarg na kolejnych 130 elektrycznych maszyn.

RadioZET.pl/Ursus Bus/maal