Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Można jeździć po mieście i nie zatruwać środowiska. Polska firma wprowadza autobusy, które nie produkują spalin

28.08.2017 23:20
xxx wiadomosci

Przedsiębiorstwo Ursus stawia na ochronę środowiska. Kilka dni temu zaprezentowano pierwszy autobus firmy, który nie produkuje spalin.

Można jeździć po mieście i nie zatruwać środowiska. Polska firma wprowadza autobusy, które nie produkują spalin fot. Wikimedia Commons

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia na temat zagrożeń dla życia i zdrowia wynikające z emisji zanieczyszczeń transportowych. Również w Polsce, każdego roku na choroby spowodowane zanieczyszczeniem powietrza – w znacznej części przez emisję spalin – umiera przedwcześnie ponad 40 tysięcy osób.

Clipboard01

– Problemy miast ze smogiem, wymuszają na samorządach szukanie rozwiązań, które będą w stanie w znaczący sposób zminimalizować niekorzystny wpływ komunikacji na środowisko. Jednym z nich jest bezemisyjna komunikacja publiczna. Dlatego przedstawiliśmy autobus Ursus City Smile 12 LFE, który w ogóle nie produkuje spalin. Dodatkowo Ursus City Smile wytwarza zdecydowanie mniej hałasu niż autobusy z napędem diesla i hybrydowym, dzięki czemu pozytywnie wpływa na miejski ekosystem – mówi Waldemar Rumiński, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Ursus Bus SA.

Autobusy można oglądać nie tylko w katalogu firmy. Pierwsze trafiły już do MZA Warszawa. Podobne pojazdy od Solarisa jeżdżą po stolicy już od ubiegłego roku. Warszawska komunikacja planuje przetarg na kolejnych 130 elektrycznych maszyn.

RadioZET.pl/Ursus Bus/maal

Oceń