Zamknij

Dramat podczas "morsowania". Mężczyzna utknął pod lodem

PAP
17.01.2021 17:08
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Śmiertelny wypadek podczas "morsowania" w jednym z jezior na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Mężczyzna podjął próbę przepłynięcia pod lodem między przeręblami. Niestety nie był w stanie wydostać się na powierzchnię. Tragedię potwierdził dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Morsowanie stało się obecnie bardzo popularne. Kąpielami w minusowej temperaturze na zewnątrz chwalą się użytkownicy mediów społecznościowych, wiele osób zachęca również do tego rodzaju aktywności. Niestety, podczas zażywania kąpieli w akwenach skutych lodem może dojść do tragicznych wypadków. Dramatyczne konsekwencje miała próba przepłynięcia pod lodem w jeziorze w Urszulewie koło Rypina (województwo kujawsko-pomorskie).

Urszulewo. Dramat podczas "morsowania", mężczyzna utknął pod lodem

W czasie gdy doszło do tragedii, część grupy morsów kąpała się w przeręblach skutego lodem jeziora, a część ogrzewała się przy ognisku. Jeden z mężczyzn spróbował przepłynąć pod lodem pomiędzy przeręblami oddalonymi o około 4 metry, ale utknął pod lodową taflą i nie wypłynął.

Na miejsce skierowano trzy zastępy strażaków i grupę wodno-nurkową. Strażacy jeszcze przed przyjazdem nurków wykuli dodatkowe przeręble i wyciągnęli mężczyznę. Niestety podjęta próba reanimacji mężczyzny po tym, jak przebywał pod lodem około dwóch godzin, zakończyła się niepowodzeniem. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP