Zamknij

Niedotlenienie całego organizmu, uszkodzenie tkanek. NOWE INFORMACJE o stanie zdrowia Pawła Adamowicza

Redakcja
14.01.2019 10:35
Niedotlenienie całego organizmu, uszkodzenie tkanek. NOWE INFORMACJE o stanie zdrowia Pawła Adamowicza
fot. K.MISZTAL/REPORTER/East News

Rokowania odnośnie do życia i zdrowia prezydenta Gdańska są nadal niepewne – informuje Urząd Wojewódzki w Gdańsku i podaje nowe informacje odnośnie do stanu zdrowia. Jak podkreślają przedstawiciele urzędu, Paweł Adamowicz stracił ogromną ilość krwi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Pan prezydent Adamowicz jest podłączony do aparatury, jest w bardzo ciężkim stanie, a rokowanie co do jego życia i zdrowia jest niepewne. Wszyscy czekają na to, aż stan homeostazy organizmu wróci do normy – powiedział w poniedziałek lek. med. Jerzy Karpiński, dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Dodał, że prezydent Gdańska stracił ogromną ilość krwi, co powoduje niedotlenienie całego organizmu.

Zobacz także

– Chirurdzy zaopatrzyli pana prezydenta, zrobili wszystko, co trzeba. Niedotlenienie całego organizmu, uszkodzenie wszystkich tkanek z powodu utraty krwi powoduje, że trzeba czekać i mieć nadzieję. Pan prezydent jest stosunkowo młodym, zdrowym człowiekiem – bez obciążeń. Trzeba mieć nadzieję, że jego organizm poradzi sobie z tym wszystkim, a jego stan zdrowia wróci do normy – dodał Karpiński.

W jego ocenie najważniejsze będzie najbliższych kilkanaście, może dwadzieścia godzin.

– Po tym czasie powinniśmy wiedzieć, jak ta sytuacja wygląda – stwierdził.

Zobacz także

Po niedzielnym ataku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku Paweł Adamowicz był operowany przez 5 godzin. W nocy doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, poinformował, że „pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie”.

– Urazy były bardzo ciężkie, poważna rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej – powiedział lekarz i dodał: – Bardzo prosimy, żebyście państwo wspierali pacjenta i żebyście modlili się za niego.

W trakcie operacji prezydentowi przetoczono 41 jednostek krwi.

RadioZET.pl/PAP/JŚ