Urząd skontrolował, czy w warszawskich restauracjach wydają paragony. Wyniki zaskakują

Redakcja
21.09.2017 12:20
Urząd skontrolował, czy w warszawskich restauracjach wydają paragony. Wyniki zaskakują
fot. Pixabay

25 proc. skontrolowanych restauracji, kawiarni i pubów w centrum Warszawy nie rejestrowało swojej sprzedaży na kasach fiskalnych, mimo takiego obowiązku – poinformowała Izba Administracji Skarbowej. – Naliczony w cenie podatek trafia do kieszeni nieuczciwych właścicieli lokali zamiast do budżetu państwa – pisze urząd.

Zagłosuj

Wolałbyś/Wolałabyś, żeby cała kwota z rachunku trafiała na konto restauracji?

Liczba głosów:

Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy skontrolował 60 lokali gastronomicznych, zwracając szczególną uwagę na to, czy wydaje się paragony. – W centrum Warszawy, w szczególności na ul. Nowy Świat, Krakowskim Przedmieściu, Świętokrzyskiej, Chmielnej, Jasnej, Marszałkowskiej, Kruczej, Al. Jana Pawła II, Al. Jerozolimskich i innych, stwierdzono, że sprzedaż nie była rejestrowana aż w 15 lokalach – głosi komunikat.

15 tys. złotych mandatów

Barmani i restauratorzy, którzy nie wydali kontrolującemu paragonu, zostali ukarani mandatem. Łącznie w 15 lokalach nałożono kary w wysokości 15,2 tys. złotych.

"Rachunek kelnerski"

Dumny z siebie urząd w oficjalnym komunikacje pochwalił się wynikami kontroli. – Weryfikowano przede wszystkim lokale gastronomiczne, z uwagi na częste zjawisko wykorzystywania nieuwagi klienta i wydawania mu tzw. rachunku kelnerskiego, zamiast paragonu fiskalnego – czytamy.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz