Zamknij

Koniec bojkotu komisji weryfikacyjnej. Urzędnicy ze stołecznego ratusza stawią się na posiedzeniu

Redakcja
12.07.2017 14:45
Warszawa
fot. Wikimedia.Commons

Urząd m. st. Warszawy kończy z bojkotem Komisji Weryfikacyjnej i jutro jego przedstawiciele pojawią się na posiedzeniu komisji. Jak dowiedziało się Radio ZET, na przesłuchania w sprawie nieruchomości przy ulicy Chmielnej 70. przyjdzie 2-3 dyrektorów z urzędu miasta.

Zobacz także

Sprawa wartej około 160 milionów złotych działki przy Pałacu Kultury i Nauki to matka całej afery reprywatyzacyjnej. Zapoczątkowało ją ujawnienia przez Gazetę Wyborczą szczegółów właśnie tej reprywatyzacji.

Decyzja ta została wymuszona przez Grzegorza Schetynę, który powiedział w wywiadach, że lepiej by był,o aby ratusz był reprezentowany na posiedzeniach komisji.

Na pewno jednak Hanna Gronkiewicz Waltz i jej otoczenie zrozumiało też, że niezależnie od ilości dokumentów, które magistrat wysyłałby do komisji, to i tak do opinii publicznej przebija się jedynie to, co mówią przed kamerami osoby wezwane. A wśród nich nie było dotąd nikogo broniącego miejskich urzędników.

Zobacz także

Jutrzejsza komisja zapowiada się ciekawie, bo na przeciw dyrektorów z ratusza może usiąść wezwana jako strona sławna Marzena K. - była urzędniczka resortu sprawiedliwości, która miała na reprywatyzacji zarobić prawie 40 milionów złotych.

Prokuratorskie zarzuty mają już osoby zaangażowane w zwrot działki przy Chmielnej 70., między innymi urzędnik ratusza Jakub R. i znany adwokat Robert N.

RadioZET.pl/MaG/MP