Zamknij

Wypadek noworodka w Ustce. Będą zmiany na molo

Redakcja
12.09.2017 12:52
Ustka
fot. Wikimedia.Commons

Władze Ustki rozważają wprowadzenie dodatkowego oznakowania na molo, a nawet wprowadzenie barierek zabezpieczających - dowiaduje się Radio ZET. To efekt sobotniego wypadku. Wózek z trzymiesięczną dziewczynką zsunął się z falochronu i wpadł do kanału portowego. Dziecko w ciężkim stanie cały czas walczy o życie.

Policja wszczęła w poniedziałek dochodzenie w sprawie sobotniego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Zobacz także

Kiedy możemy spodziewać się zmian na usteckim molo? Prawdopodobnie jeszcze przed początkiem przyszłorocznych wakacji. Od wiceburmistrza Ustki reporter Radia ZET usłyszał, że tablice miałyby ostrzegać głównie przed wjeżdżaniem na molo z wózkami albo rowerami, bo to właśnie takie pojazdy łatwo mogą zsunąć się do wody.

Rozwiązanie prawdopodobnie zostanie wprowadzone tylko na jeden sezon, bo na 2018 rok zaplanowano start generalnego remontu usteckiego mola. Prace potrwają trzy lata i w ich efekcie falochrony mają zyskać nowe zabezpieczenia. Jakie? To już kwestia uzgodnień między usteckim ratuszem a Urzędem Morskim w Słupsku.

RadioZET.pl/MBa/MP