Zamknij

Załamanie pogody na Bałtyku. Przewróciły się żaglówki z dziećmi [WIDEO]

Redakcja
21.09.2018 22:21
Ustka. Na Bałtyku przewróciła się żaglówki z dziećmi
fot. depresja wykalaczki/YouTube

Czworo dzieci zostało uratowanych, po tym jak dwa jachty typu Optymist wywróciły się na Bałtyku w Ustce. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem, gdy na Pomorze dotarło prognozowane załamanie pogody.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) poinformowała, że powodem wywrócenia się dwóch żaglówek były złe warunki pogodowe. "Przyszło załamanie pogody wcześniej prognozowane i łódki z dziećmi się wywróciły" -– podały służby.

Zobacz także

O zdarzeniu po godz. 18.30 powiadomił przypadkowy świadek. Na miejsce skierowane zostały dwie łodzie z brzegowej stacji ratowniczej Ustki ze statku Orkan.

Jak poinformowała Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni z morza uratowanych zostało czworo dzieci. "Jedno jest trochę poobijane" - zaznaczono.

Zobacz także

Na miejscu dziecku została udzielona pomoc medyczna. Z dziećmi na trzeciej łódce pływał ich trener, który, jak podały służby, był bezpieczny.

Gdyńska służba morska poinformowała, że w piątek wieczorem prowadzono również akcję ratowniczą na Zalewie Szczecińskim. Pomocy ze względu na awarię techniczną potrzebował jacht żaglowy prawdopodobnie z trzema osobami na pokładzie. Pogarszająca się pogoda spowodowała, że nie można było czekać z holowaniem go do portu w Trzebieży.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD