Zamknij

19-latek utonął w Bałtyku. Zlekceważył czerwoną flagę

07.07.2020 11:37
śmierć nad Bałtykiem
fot. OSP w Ustroniu Morskim

Tragedia na plaży w Ustroniu Morskim (woj. zachodniopomorskie). Z morza wyciągnięto ciało 19-letniego mieszkańca Słupska. Mimo natychmiastowej reanimacji życia mężczyzny nie udało się uratować.

Do tragedii doszło w poniedziałek. Świadkowie opowiadali, że widzieli 19-latka w morzu, po czym zniknął im z oczu. O godz. 17 wezwano służby ratunkowe.

Zobacz także

19-latek utonął w Ustroniu Morskim. "Na tym fragmencie plaży wisiała czerwona flaga"

"W poszukiwaniach brało udział około dziesięciu ratowników i dwa skutery ratownicze" – poinformował Przemysław Janusz ze szczecińskiego WOPR, cytowany przez tvn24.pl. Ciało mężczyzny wydobyto z wody na wysokości ulicy Nadbrzeżnej 22 (wejście nr 7 na plażę strzeżoną), niedaleko stanowiska ratowników.

Na miejsce wezwano również śmigłowiec LPR. Mimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Tuż przed godz. 18 19-latek zmarł.

Jak poinformował oficer prasowy kołobrzeskiej policji Tomasz Kwaśnik, w chwili, gdy wydarzyła się tragedia, obowiązywał zakaz kąpieli.

W czasie, kiedy doszło do tragedii, na tym fragmencie plaży wisiała czerwona flaga

- oświadczył.

19-letni mieszkaniec Słupska to pierwsza osoba na terenie powiatu kołobrzeskiego, która utonęła od początku wakacji. Policjanci apelują o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą.

Nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Słaba wyobraźnia i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii całych rodzin

- ostrzega kołobrzeska policja.

Zobacz także

RadioZET.pl/tvn24.pl/Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu/Ochotnicza Straż Pożarna w Ustroniu Morskim/okkolobrzeg.pl