Zamknij

Ciało mężczyzny znalezione na plaży. Policja ma już pierwsze ustalenia

PAP
22.07.2021 15:48
Utonięcie w Zalewu Cieszanowickim
fot. KMP Piotrków Trybunalski

Utonął 66-latek w Zalewie Cieszanowickim (woj. łódzkie). Ciało znaleziono na plaży. Według śledczych mężczyzna wraz z kolegami spożywał przed śmiercią alkohol.

Policja ustala okoliczności śmierci 66-latka, którego ciało znaleziono na plaży Zalewu Cieszanowickiego (woj. łódzkie). Rzeczniczka piotrkowskiej policji asp. Izabela Gajewska poinformowała, że pod nadzorem prokuratury trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci mężczyzny.

Ciało znaleziono w środę na brzegu zbiornika retencyjnego Cieszanowice. - Dyżurny policji z Piotrkowa Trybunalskiego otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w zbiorniku w Mierzynie doszło do utonięcia mężczyzny - przekazała Gajewska. Rzeczniczka trybunalskiej policji dodała: - 66-latek wraz z dwoma kolegami wybrali się nad zalew Cieszanowicki. Dwóch z nich weszło do wody, aby popływać. Po chwili kompan wyciągnął na brzeg 66-latka, który wcześniej zniknął pod wodą.

Lekarz stwierdził zgon. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że wcześniej mężczyźni spożywali alkohol - poinformowała asp. Gajewska.

RadioZET.pl/PAP