Zamknij

Początek utrudnień na A2. Kierowcy będą stać w korkach

Redakcja
10.09.2018 09:15
Początek utrudnień na A2. Kierowcy będą stać w korkach
fot. Adam Nocon/REPORTER

Z poważnymi utrudnieniami w ruchu muszą się liczyć od poniedziałku kierowcy przejeżdżający autostradą A2 przez węzeł Poznań Wschód. W związku z pracami drogowymi wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Spółka Autostrada Eksploatacja poinformowała, że szczególne utrudnienia związane z wymianą warstwy ścieralnej nawierzchni na odcinku autostrady A2 Poznań-Września mogą nastąpić między 13 a 18 września.

Utrudnienia na A2

Od poniedziałku do 18 września na wysokości węzła Poznań Wschód, między 179. a 176. km autostrady nastąpi zamknięcie jezdni w kierunku Świecka. Ruch odbywać się będzie dwukierunkowo jezdnią południową, czyli w kierunku Warszawy. Jak podała spółka, zachowana zostanie możliwość wjazdu i zjazdu na węźle Poznań Wschód, jednakże włączenie się do ruchu na autostradzie będzie znacznie utrudnione.

Dodatkowo od 13 do 21 września na odcinku A2 między 176. a 171. km nastąpi zamknięcie jezdni w kierunku na Świecko, a ruch odbywać się będzie dwukierunkowo jezdnią południową.

– Oznacza to, że między 13 a 18 września zamknięte będą dwa odcinki A2. Ruch na odcinku od 181. km do 179. km poprowadzony zostanie pasem szybkim na jezdni północnej (kierunek Świecko), a na odcinku 179. km do 171. km dwukierunkowo na jezdni południowej (kierunek Warszawa) – podała Autostrada Eksploatacja.

Zobacz także

Spółka zaznaczyła przy tym, że harmonogram prac może ulec zmianie z uwagi na m.in. warunki pogodowe. Informacje o płynności przejazdu na odcinku A2 Konin-Świecko dostępne są m.in. pod numerem infolinii: 0 800 022 242.

RadioZET.pl/PAP/DG