Zamknij

Utrudnienia na trasie kolejowej Białystok - Warszawa. Są opóźnienia pociągów

Redakcja
03.11.2018 17:21
Utrudnienia na trasie kolejowej Białystok - Warszawa. Są opóźnienia pociągów
fot. Kosc/AGENCJA WSCHOD/REPORTER/East News

Do poniedziałku mają potrwać utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Białystok-Warszawa. Ma to związek z naprawą trakcji między Szepietowem a Raciborami w województwie podlaskim. Obecnie ruch pociągów w tym miejscu odbywa się trakcją spalinową.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do uszkodzenia sieci doszło w sobotę po godz. 10, kiedy na przejeździe drogowo-kolejowym w miejscowości Średnica-Maćkowięta samochód ciężarowy uszkodził sieć trakcyjną nad dwoma torami, uszkodzeniu uległy też słupy trakcyjne.

Zobacz także

Ruch pociągów między stacjami Racibory i Szepietowo został wstrzymany i uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

Jak poinformował w sobotę po południu Karol Jakubowski z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, służby techniczne PLK przywróciły ruch kolejowy z wykorzystaniem trakcji spalinowej pomiędzy Szepietowem a Raciborami.

Wyjaśnił wcześniej, że pociąg elektryczny będzie w tym miejscu doczepiany do lokomotywy spalinowej, za miejscem uszkodzenia będzie odłączany.

Natomiast ze względu na zakres prac i utrudnienia, odbudowa sieci trakcyjnej nad jednym torem potrwa do niedzieli, a nie jak wcześniej zapowiadano, do soboty wieczorem. Wydłuży się też czas naprawy sieci nad drugim torem - tu prace mają potrwać do poniedziałku. Dopiero w poniedziałek pociągi mają kursować według rozkładu. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD