Zamknij

Uwaga! Ostrzeżenia meteorologiczne dla 9 województw. Idą silne burze z gradem

Redakcja
18.08.2017 21:18
Uwaga! Ostrzeżenia meteorologiczne dla 9 województw. Idą silne burze z gradem
fot. Pexels.com

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaktualizowało ostrzeżenia meteorologiczne. Dotyczą one już 9 województw, z czego do 6 przypisana jest adnotacja "Ostrzeżenia II stopnia". RCB ostrzega przed silnymi burzami z gradem.

Na stronach Rządowego Centrum Bezpieczeństwa znajduje się informacja o ostrzeżeniach II stopnia dla województw: podkarpackiego, lubelskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego, a także dla południowej części Mazowsza.

Burze i wiatr do 100 km na godzinę

Najgorzej będzie w woj. lubuskim. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 25 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km na godzinę. Lokalnie grad. „Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem jest szacowane na 95 proc.”

RCB ostrzega przed groźnymi opadami gradu i silnymi burzami. – Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – czytamy w komunikacie.

zz
fot. rcb

Najgorsza sytuacja w woj. lubuskim

Zaktualizowane ostrzeżenia I stopnia dotyczą województwa pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. – Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia – czytamy.

Szef MON próbował dotrzeć do ludzi poszkodowanych w nawałnicy:

Zobacz także

Czy twoim zdaniem Polska jest bezpieczna i wolna od terroryzmu? Wypowiedz się w naszym serwisie nowym Mam Zdanie.

RadioZET.pl/Rządowe Centrum Bezpieczeństwa/strz