Uwaga! Złodzieje nad Bałtykiem wymyślili nowy sposób na okradanie

04.08.2017 13:46

Kreatywność złodziei nie zna granic. Nad Bałtykiem przestępcy wykorzystują chaos i zamieszanie w lokalach usługowych i nową, podstępną metodą kradną pieniądze. O tym procederze poinformowała zachodniopomorska policja. Nazywa się to metodą „na rozmienienie pieniędzy”.

Uwaga! Złodzieje nad Bałtykiem wymyślili nowy sposób na okradanie fot. East News

Policja poinformowała, że nowa metoda złodziei została odnotowana w woj. zachodniopomorskim. Złodzieje działają najczęściej w parach mieszanych. Najpierw kobieta podchodzi do sprzedawcy i chce zapłacić za drobne zakupy banknotem o wysokim nominale. Po chwili zjawia się jej partner, który prosi o rozmienienie pieniędzy. Kobieta w tym czasie robi zamieszanie, aby odwrócić uwagę sprzedawcy.

Podstępna kradzież

Po chwili, gdy sprzedawca zaczyna się gubić w obliczeniach, mężczyzna wraz z partnerką wychodzą na zewnątrz, mając przy sobie pieniądze, które dał im sprzedawca. W ten sposób jednorazowo udaje się niekiedy ukraść nawet kilkaset złotych.

Policyjne śledztwo w toku

Gdy pracownik sklepu zauważa, że się pomylił, złodzieje są już daleko i nie sposób ich złapać. Jak do tej pory dwie osoby zostały zatrzymane za powyższy rodzaj kradzieży, jednak policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Możliwe, że za wszystkim stoi zorganizowana grupa przestępcza. Śledztwo w toku.

 Czy Polska idzie w dobrym kierunku? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/Pikio.pl/Policja/strz

Oceń