Bank w Polsce rezygnuje z prowadzenia kont. Wypowie umowy rachunków!

Redakcja
19.08.2017 16:25
Bank w Polsce rezygnuje z prowadzenia kont. Wypowie umowy rachunków!
fot. Pixabay

Masz konto indywidualne w Volkswagen Bank Polska? Spółka zmienia profil działalności i wycofuje ze swojej oferty tego rodzaju rachunki. 

Volkswagen Bank Polska nie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów banków w Polsce. Jego oferta depozytowa dla indywidualnych odbiorców jest niszowa. W banku zarejestrowane jest około 30 tys. kont osobistych. Co się z nimi stanie? 

Zobacz także

Przedstawiciele banku informują, że w najbliższych dniach klienci indywidualni otrzymają listy wypowiadające umowę rachunku bankowego i karty płatniczej. Umowy wygasną z dniem 30 listopada br. Co jeśli w danym terminie nie wypłacimy z konta wszystkich środków pieniężnych? VW Bank przekaże je na specjalnie utworzony rachunek techniczny. Aby je odzyskać, trzeba będzie złożyć pisemną dyspozycję na jaki numer rachunku bankowego bank powinien przelać zabezpieczone środki.

Volkswagen Bank Polska z myślą o swoich klientach proponuje przeniesienie konta do eurobanku. Wiąże się z tym szereg korzyści: zerowa opłata za prowadzenie rachunku, zwrot opłaty za użytkowanie karty płatniczej przez pierwszy rok oraz dedykowana oferta oszczędnościowa (lokata 3-miesięczna na 2,50 proc.). 

RadioZET.pl/DG