Powstanie polsko-bollywoodzki film. Nie uwierzycie jakie nasze gwiazdy są w obsadzie

Redakcja
26.12.2017 15:05
Powstanie polsko-bollywoodzki film. Nie uwierzycie jakie nasze gwiazdy są w obsadzie
fot. Pixabay

Na początku 2018 r. rozpocznie się produkcja pierwszego polsko-bollywoodzkiego filmu, pod roboczym tytułem "Taka karma". W filmie wystąpią m.in. Maja Ostaszewska i Robert Więckiewicz.

Scenariusz oparty jest na prawdziwej historii związku Polaka Andrzeja Łuszczewskiego oraz Anity Agnihotri, pochodzącej ze stanu Maharasztra ze stolicą w Mumbaju, którzy poznali się w latach 70. w Indiach. Na początku lat 80. zamieszkali w Szczecinie, gdzie  Agnihotri prowadzi obecnie kilka restauracji.

- Na początku 2018 r. rozpocznie się produkcja filmu fabularnego dotyczącego polsko-indyjskich losów mojej rodziny - powiedział PAP Mariusz Łuszczewski, syn Anity i Andrzeja. Jak dodał, do tej pory na terenie Polski powstały zdjęcia do około siedmiu bollywoodzkich obrazów, ale nigdy nie była to wspólna międzynarodowa produkcja.

- Ponad 70 proc. zdjęć do filmu będzie realizowanych w Indiach, a 30 proc. w Szczecinie. Producentem filmu po stronie polskiej jest Michał Kwieciński z Akson Studio, zaś po stronie indyjskiej Phantom Film - wyjaśnił. Jak dodał, współproducentem będzie także firma odpowiadająca za filmy: "Slumdog. Milioner z ulicy", "Lion" oraz dwie części "Hotelu Marigold".

Łuszczewski zapowiedział, że w filmie wystąpią m.in. Maja Ostaszewska oraz Robert Więckiewicz. Na ekranie będzie można także zobaczyć Rati Agnihotri, bollywoodzką aktorkę, prywatnie siostrę Anity Agnihotri.

Scenariusz indyjskiej komedii romantycznej zawiera siedem piosenek z układem tanecznym. Indyjski kompozytor Shankar Mahadevan odpowiada za muzykę do filmu. Premiera zaplanowana jest na grudzień 2018 r.

RadioZET.pl/pap/maal