Zamknij

W Krakowie wybudowali publiczną toaletę za 100 tys. złotych. I nie działa

Redakcja
06.09.2017 09:23
W Krakowie wybudowali publiczną toaletę za 100 tys. złotych. I nie działa
fot. Pexels.com

W krakowskim Parku Ratuszowym urzędnicy wybudowali toaletę dla mieszkańców miasta. Z dokumentów wynika, że wydano na nią 100 tys. złotych, lecz mimo, że prace nad jej budową zakończyły się w maju, do dzisiaj krakowianie nie mogą z niej korzystać.

O toalecie w Parku Ratuszowym głośno robiło się już kilka razy. Najpierw, gdy od kilku lat radni dzielnicowi starali się o uwzględnienie jej w budżecie. Gdy w końcu udało się przegłosować pomysł i publiczne WC powstało, pojawił się problem z jej uruchomieniem, bowiem nie było w niej prądu.

Problemy od początku

Nowoczesny budynek stał, a spacerowicze za potrzebą z parku nadal musieli udawać się do pobliskich lokali gastronomicznych. Gdy w końcu podłączono prąd, pojawił się kolejny problem. Tym razem zaciął się zamek i toaleta wciąż jest zamknięta. Elektroniczny zamek nie działa, tak jak powinien i był już wymieniany dwukrotnie. Jak podaje Onet, urzędnicy wciąż nie są w stanie powiedzieć, kiedy mieszkańcy krakowskiej Nowej Huty będą mogli korzystać z tego, co urzędnicy wydając 100 tys. złotych postawili w parku.

Toaleta za 100 tysięcy

Toaleta w Parku Ratuszowym nie jest najdroższym tego typu obiektem w kraju. W 2013 r. głośno było o publicznej toalecie postawionej nad Wisłą nieopodal Stadionu Narodowego w Warszawie, która według planów miała kosztować 1,2 mln złotych, a kosztowała aż 4,6 mln.

Zobacz także

Czy Polska ma szanse na reparacje wojenne? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/Onet.pl/strz

C