Zamknij

W Łodzi zawaliła się kamienica. Służby przeszukały gruzowisko w poszukiwaniu ludzi

07.08.2022 18:10
łódź zawaliła się kamienica
fot. Facebook: Radio Łódź

Przy ul. Głowackiego w Łodzi zawaliła się trzypiętrowa kamienica przeznaczona do rozbiórki. Budynek był niezamieszkany, dlatego został przeszukany przez psy gruzowiskowe. Nie odnaleziono ofiar ani poszkodowanych.

Do zawalenia się części trzypiętrowego budynku przy ul. Głowackiego w Łodzi, który od dłuższego czasu przeznaczony był do rozbiórki, doszło w niedzielę 7 sierpnia około godz. 11.

- Na ostatnim piętrze kamienicy załamały się stropy dachu o wymiarach 5 na 5 metrów. Mimo że budynek od dawna pozostawał niezamieszkany, istnieje podejrzenie, że w chwili katastrofy mogły przebywać w nim osoby bezdomne. Ze względu na stan tego obiektu, nie mogą do niego wejść strażacy, dlatego na miejsce zadysponowano dwa psy gruzowiskowe, które przeszukają teren - powiedział PAP rzecznik komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi mł. kapitan Łukasz Górczyński.

Łódź. W zawalonej kamienicy nie znaleziono ludzi

Około godz. 17 zakończyły się poszukiwania w zawalonej kamienicy przy ul. Głowackiego w Łodzi. Budynek był przeznaczony do rozbiórki i niezamieszkany, jednak podejrzewano, że mogły przebywać w nim osoby bezdomne. Ostatecznie nikogo nie znaleziono.

- Do zawalenia się części trzypiętrowego budynku przy ul. Głowackiego, który od dłuższego czasu przeznaczony był do rozbiórki, doszło w niedzielę około godz. 11. Na ostatnim piętrze kamienicy załamały się stropy dachu o wymiarach 5 na 5 metrów - powiedział PAP rzecznik komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi mł. kapitan Łukasz Górczyński.

RadioZET.pl/ Agnieszka Grzelak-Michałowska

C