Zamknij

Zdjęcie, nazwisko i adres. Pedofile przestaną być anonimowi!

Redakcja
23.08.2017 07:00
Zdjęcie, nazwisko i adres. Pedofile przestaną być anonimowi!
fot. Flickr.com

Na finiszu są prace nad utworzeniem rejestru przestępców seksualnych, który ma pomóc w ochronie dzieci przed pedofilami. Baza zacznie działać na początku października. Obecnie gromadzone są dane osób kwalifikujących się do umieszczenia w bazie - pisze "GPC".

Unia decyduje o wychowaniu. Zachęca ojców do urlopów tacierzyńskich kosztem matek. Czy to integracja w polską rodzinę? Wyraź swoją opinię w serwisie MAM ZDANIE!

O tworzeniu rejestru zawierającego informacje o pedofilach – ze zdjęciami, nazwiskami i miejscem pobytu – poinformowało "Gazetę Polską Codziennie" Ministerstwo Sprawiedliwości.

Ustawę o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym przyjęto wiosną ub.r. – przypomina "GPC". Posłowie głosowali "za" niemal jednomyślnie. "Pozwoliła ona na stworzenie Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, czyli różnych dewiantów, ale jego głównym zadaniem będzie ostrzeganie przed zwyrodnialcami krzywdzącymi dzieci" – pisze gazeta.

Do rejestru trafią dane osób skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwa na tle seksualnym.

Zobacz także

"Rejestr będzie się składał z dwóch części. W publicznej (z dostępem dla każdego) znajdziemy nazwę miejscowości, w której przebywa zboczeniec. Do drugiej, ze szczegółowymi danymi, dostęp będzie ograniczony. Otrzymają go funkcjonariusze instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz urzędnicy" – wyjaśnia "Gazeta Polska Codziennie".

"Uruchomienie rejestru planowane jest na 1 października 2017 r." – powiedziała dziennikowi Wioletta Olszewska z Ministerstwa Sprawiedliwości. "Obecnie trwają prace informatyczne i związane m.in. z gromadzeniem w systemie danych osób, które kwalifikują się do zamieszczenia w rejestrze" – wyjaśniła.

RadioZET.pl/PAP/DG