Zamknij

Polska wkroczy w nową mobilną przestrzeń

Redakcja
29.06.2017 16:22
Polska wkroczy w nową mobilną przestrzeń
fot. Pixabay

W Polsce za kilka lat zacznie działać bezprzewodowa sieć internetowa piątej generacji. Ma to być technologiczna rewolucja, która obejmie wszystkie dziedziny życia. Minister Anna Streżyńska wspólnie z szefem Urzędu Komunikacji Elektronicznej, operatorami telekomunikacyjnymi i uczelniami podpisała strategię 5G dla Polski.

Telemedycyna, samochody bez kierowców i nowe, jeszcze nie znane usługi - to wszystko ma być wkrótce możliwe dzięki sieci mobilnej piątej generacji. 

Dane mają być przesyłane z prędkością jednego gigabajta na sekundę. Każdy, kto kiedykolwiek ściągał duże pliki na swoje urządzenie doceni taką prędkość. Z mobilnych szybkich połączeń tym razem korzystać będziemy nie tylko my, użytkownicy smartfonów i komputerów, ale też same urządzenia będą komunikowały się między sobą.

Zobacz także

Sieć 5G będzie związana z nowymi, nieznanymi jeszcze dziś usługami, czy modelami biznesowymi. - Musimy mieć 5G - mówi minister Streżyńska. 

Do końca roku ma zostać wyznaczone miasto, w którym 5G pojawi się pilotażowo. Minister Streżyńska uważa, ze sieć na dobre zacznie działać w roku 2023.

RadioZET.pl/mso/DG