Zamknij

W Świdnicy wypuścili pedofila z więzienia. Od razu zaatakował 5-latka

Redakcja
21.08.2017 15:55
W Świdnicy wypuścili pedofila z więzienia. Od razu zaatakował 5-latka
fot. flickr

Sąd zwolnił z więzienia skazanego za pedofilię 28-latka. Gdy mężczyzna wyszedł na wolność, wykorzystał seksualnie 5-letniego syna swojej sąsiadki i ku zdziwieniu mieszkańców Świdnicy, nie wróci za kraty, ponieważ nie pozwala na to jego stan zdrowia – pisze SE.pl

Tomasz Ł. kilka lat temu został skazany za brutalny gwałt na nieletnim. Trafił za kraty, jednak decyzją sądu został przed upływem kary wypuszczony na wolność. Powodem tego jest choroba. 28-latek cierpi na stwardnienie rozsiane. Sąd pozytywnie rozpatrzył jego podanie i przestępca wyszedł do domu.

Skrócony pobyt za kratami

Jak podaje „Super Express”, Tomasz Ł. z okna swojego domu widzi plac zabaw. Mieszkańcy Świdnicy nie czują się z tego powodu bezpiecznie. Gdy Ł. wyszedł z więzienia, natychmiast wykorzystał seksualnie 5-letniego syna swojej sąsiadki. Zrobił to trzykrotnie, nagrywając wszystko telefonem. – Oskarżyliśmy go o pedofilię, za co grozi 12 lat więzienia – mówi Marek Rusin ze świdnickiej prokuratury rejonowej.

Brak aresztu dla ciężko chorych

Niestety oskarżony nie może poczekać w areszcie na kolejny wyrok sądu. Jego stan zdrowia nie pozwala bowiem na to. W naszym kraju nie ma zakładu karnego, w którym mógłby przebywać więzień chory na stwardnienie rozsiane. – Szukaliśmy takiego miejsca, ale się nie udało – mówi w rozmowie z „Super Expressem” Agnieszka Połyniak, rzeczniczka świdnickiego sądu. W efekcie mieszkańcy Świdnicy każdego dnia obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane to przewlekła, zapalna choroba ośrodkowego układu nerwowego, w której dochodzi do wieloogniskowego uszkodzenia tkanki nerwowej. Jej nazwa pochodzi od „rozsiania” zaburzeń w różnych miejscach układu. Choroba często doprowadza do inwalidztwa.

Zobacz także

RadioZET.pl/Se.pl/Wikipedia/Medonet.pl/strz