W Warszawie działać będzie sklep z papierosami dla dzieci?

Redakcja
26.02.2017 11:19
papierosdy dla dzieci
fot. screen/internet

W Warszawie swoją działalność ma rozpocząć sklep z papierosami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie oferował papierosów dla... dzieci. Czy to legalne?

Przy ulicy Szpitalnej w Warszawie natknąć się można na witrynę sklepową reklamującą papierosy dla dzieci. Zdjęcia sklepu dość szybko pojawiały się w sieci i wywołały szok wśród większości internautów.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Firma posiada także swoją stronę internetową. Już teraz można na niej zamawiać różnokolorowe pudełka papierosów. W prezentowanej ofercie znajduje się szeroki wybór produktów o różnych smakach, np: melonowym, porzeczkowym czy jabłkowo-miętowym. Cena paczki waha się od 12 do 14 złotych. - Czemu możemy sprzedawać SMOKi w Polsce? Mamy swój sekret, ale jak donoszą nam klienci, działa tak, jak powinno działać. A mamie powiedz, że to takie kadzidełka - czytamy na stronie internetowej firmy.

Zagłosuj

Czy za pomysłem papierosów dla dzieci mogą stać wielkie koncerny tytoniowe?

Liczba głosów:

Według polskiego prawa istnieje całkowity zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych osobo niepełnoletnim. W razie złamana przepisów sprzedawcy mogą zostać ukarani mandatem w wysokości 500 zł lub 100 zł, jeśli papierosy sprzedają na sztuki. Nie przyznanie się do winy i nie przyjęcie mandatu skutkuje karą grzywny opiewającą na kwotę do dwóch tysięcy złotych.

RadioZET.pl/DG