W kopalni w Rydułtowach zginął górnik. Zasypały go skały

Redakcja
12.04.2018 08:57
Kopalnia
fot. Wikimedia commons

Pracownik należącej do Polskiej Grupy Górniczej kopalni ROW zginął przysypany skałami stropowymi —– podały służby kryzysowe wojewody śląskiego. To piąty w tym roku śmiertelny wypadek w polskim górnictwie, a czwarty w górnictwie węgla kamiennego.

Jak wynika z opisu zdarzenia zamieszczonego w porannej informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, wypadek miał miejsce w środę przed południem na poziomie 1200 metrów ruchu Rydułtowy kopalni ROW w rybnickim zagłębiu węglowym.

Jak zginął górnik?

Pracownik kopalni został przysypany podczas prowadzenia prac przy stropie. Pomimo przeprowadzonej na miejscu reanimacji górnika nie udało się uratować.

Zgodnie z danymi Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach był to piąty w tym roku śmiertelny wypadek w całym polskim górnictwie. Do poprzedniego doszło 14 marca w ruchu Borynia, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, również podczas prac przy stropie.

Śmiertelne wypadki w górnictwie

Zobacz także

W tym roku w polskim górnictwie doszło już również do trzech wypadków ciężkich (w tym dwóch w kopalniach węgla kamiennego), a także do ponad 300 innych wypadków (w zdecydowanej większości ulegli im pracownicy załóg własnych kopalń węgla kamiennego).
Z danych WUG wynika, że ogółem w ubiegłym roku w całym polskim górnictwie doszło do 2078 rozmaitych wypadków, w tym 1662 w kopalniach węgla kamiennego oraz 317 w górnictwie rud miedzi. Łącznie 15 wypadków było śmiertelnych (w tym 10 w kopalniach węgla kamiennego), a 14 miało charakter ciężki (w tym 9 w kopalniach węgla kamiennego).

TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Tragedia w kopalni. Górnika przysypały skały

Zagłosuj

Na którą partię zagłosowałbyś w wyborach?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/pap/maal