W najbliższych dniach otwarcie hotelu na Lotnisku Chopina. Nie każdego będzie stać na nocleg

Redakcja
18.04.2018 09:04
W najbliższych dniach otwarcie hotelu na Lotnisku Chopina. Nie każdego będzie stać na nocleg
fot. Lotnisko Chopina

W najbliższych dniach będzie otwarty pierwszy w Polsce pięciogwiazdkowy hotel sąsiadujący z lotniskiem; inwestycja w całości jest finansowana przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) — mówi PAP prezes Chopin Airport Development Gheorghe Marian Cristescu.

Chodzi o Renaissance Warsaw Airport Hotel, który został wybudowany naprzeciwko terminalu Lotniska Chopina w Warszawie. Hotel będzie miał osiem kondygnacji, 16,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej i 225 pokoi.

— W skali kraju będzie to pierwszy pięciogwiazdkowy hotel sąsiadujący z portem lotniczym i pierwszy obiekt należącej do sieci Marriott luksusowej marki Renaissance. Hotel tak naprawdę jest już przygotowany na otwarcie. Przechodzimy ostatnie audyty różnych instytucji m.in. straży pożarnej. Czekamy na przyjazd specjalisty ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych hotelu Marriott, który jako ostatni sprawdzi przygotowanie hotelu pod względem bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Jeżeli udzieli nam zgody na otwarcie hotelu, wówczas będziemy się przygotowywać na szybkie otwarcie. Chciałbym, i tak planujemy, aby do wakacji ten hotel działał pełną parą — powiedział prezes.

Zagłosuj

Czy boisz się latać samolotem?

Liczba głosów:

Przypomniał, że nowy hotel wybudowany jest w sąsiedztwie już działającego czterogwiazdkowego Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. To pierwszy hotel tej marki w Polsce. Obiekt posiada 236 pokoi i 15 sal konferencyjnych o powierzchni prawie 1000 mkw. W momencie otwarcia w 2003 roku był jedynym hotelem zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska w Polsce. Rokrocznie z usług hotelu korzysta blisko 100 tys. gości.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

— Po otwarciu hotelu Renaissance funkcjonować będą dwa różne hotele, które będą się uzupełniać swoją ofertą. Ten hotel będzie miał inną cenę niż Courtyard. Celujemy w zupełnie inny segment klientów. Już teraz mamy bardzo duże zainteresowanie wśród klientów, którzy są gotowi zapłacić za ofertę pięciogwiazdkową — powiedział prezes.

Chopin Airport Development jest częścią Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” (PPL). Powstała w 1998 r. spółka prowadzi inwestycje okołolotniskowe, jest jednocześnie inwestorem, operatorem oraz administratorem istniejących obiektów, a także inwestycji realizowanych od podstaw. Ma wieloletnie doświadczenie w hotelarstwie oraz współpracuje ze światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott, Hilton, Best Western, International Hotel Group.

Radiozet.pl/pap/maal