Zamknij

Zbiórka na rzecz rodzin saperów, którzy zginęli na Śląsku. "Pomóżmy im wspólnie"

11.10.2019 13:02
Zbiórka na rzecz rodzin saperów, którzy zginęli na Śląsku. "Pomóżmy im wspólnie"
fot. PAP/Hanna Bardo

W sieci założona została zbiórka na rzecz rodzin saperów, którzy zginęli w trakcie rozbrajania niewybuchu w Kuźni Raciborskiej we wtorek. Pieniądze można wpłacać od wczoraj, na stronie pomagam.pl. "Udało się już przekroczyć pierwotny cel, i to w zaledwie kilka godzin! (...) Mamy nadzieję, że uda się wspomóc rodziny poszkodowanych w jak największym stopniu!" - napisał w komentarzu pod akcją jeden z założycieli.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O sprawie pisaliśmy we wtorek. Na terenie leśnym w Kuźni Raciborskiej (Śląskie) doszło do eksplozji niewybuchu - potwierdziły służby kryzysowe wojewody śląskiego. Rannych zostało sześciu żołnierzy - saperów z jednostki w Gliwicach - potwierdziła policja. Niestety lekarzom nie udało się uratować życia dwóch saperów.

Zbiórka na pomoc dla rodzin zmarłych saperów

W Internecie powstała zbiórka na rzecz rodzin nieżyjących saperów.

Zobacz także

"W imieniu rodzin poszkodowanych chcielibyśmy poprosić o pomoc finansową. Jesteśmy dziennikarzami związanymi z obronnością, tematyka jest więc nam wyjątkowo bliska" - napisali założyciele zbiórki. Zwrócili też uwagę na to, "jak kruche jest życie sapera".

Zobacz także

"Niestety, nie zawsze udaje im się wrócić z akcji, lecz to dzięki ich poświęceniu inni mogą czuć się bezpiecznie" – podkreślono.

Założyciele zbiórki zaznaczyli, że w wyniku tej wielkiej tragedii dwie rodziny straciły swoich najbliższych, "dwie matki straciły synów".

Zobacz także

"Cztery kolejne rodziny w najlepszym razie będą musiały mierzyć się z wysiłkiem rekonwalescencji poszkodowanych. Pomóżmy im wspólnie – nie zwróci to życia ani zdrowia saperom, ale choć trochę pomoże ich rodzinom" - brzmi prośba, zamieszczona na stronie.

Aby wspomóc rodziny zmarłych saperów, środki finansowe należy wpłacać TUTAJ.

 
RadioZET.pl/pomagam.pl