Zamknij

W środę rekord zakażeń w czwartej fali. Wiceminister zdrowia ujawnił nowe dane

01.12.2021 09:08
Waldemar Kraska
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Waldemar Kraska, jeszcze przed opublikowaniem oficjalnego raportu przez resort zdrowia, podał najnowsze dane dotyczące SARS-CoV-2. - Mamy ponad 29 tys. zakażeń koronawirusem w Polsce - dowiedział się Polsat News od wiceministra zdrowia. 

Mamy ponad 29 tys. zakażeń w Polsce - dowiedział się nieoficjalnie Polsat News. Informację potwierdził wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. To rekord czwartej fali. Poprzedni odnotowano 24 listopada. Ministerstwo zdrowia podało, że odnotowano wtedy 28 380 infekcji koronawirusem.

Rekord zakażeń i dużo zgonów

Niestety w środę niepokojące są także statystyki dotyczące śmierci na COVID-19. - Jest też dużo zgonów - mówił Kraska. Według resortu jednak przyrost zakażeń jest dużo mniejszy niż w poprzednich tygodniach, co może zwiastować epidemiczny przełom - podaje Polsat News.

W środę w życie wchodzą nowe obostrzenia. Bardziej restrykcyjne limity osób obowiązują m.in. w kościołach, obiektach sportowych, kinach, centrach handlowych czy teatrach. Osoby podróżujące spoza strefy Schengen będą zobowiązane do odbycia 14-dniowej kwarantanny, chyba że są w pełni zaszczepione.

Nowe restrykcje są wprowadzone w związku z wykryciem nowej odmiany koronawirusa Omikron. Poinformował o tym w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. - Jesteśmy gdzieś w apogeum IV fali. Teraz spodziewamy się, że albo te wzrosty wyhamują i będą utrzymywały się na tym stabilnym poziomie. Ale oczywiście też myślimy o bardziej optymistycznym scenariuszu, że ta liczba będzie spadała. Taki sposób myślenia do tej pory przyjmowaliśmy, że mamy sytuację pod kontrolą, tzn. jesteśmy w stanie w przewidywalny sposób zarządzać walką z pandemią, mając pojęcie, jakie będą wzrosty, trendy i co będzie działo po stronie szpitali – powiedział w czasie konferencji.

RadioZET.pl/Polsat News/PAP

C