W styczniu poznamy skład rządu dobrany przez Morawieckiego i kierownictwo PiS

Redakcja
12.12.2017 19:54
W styczniu poznamy skład rządu dobrany przez Morawieckiego i kierownictwo PiS

Po dwóch latach trzeba się skupić na gospodarce, do osiągnięcia tego rząd zostanie poddany przebudowie, a jego skład wybrany przez premiera i kierownictwo PiS poznamy w styczniu - powiedział w sejmowej debacie nad expose premiera Mateusza Morawieckiego szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Expose Morawieckiego. Czy ktoś mu uwierzy? Nagraj się i wygraj Samsunga Galaxy J5

- Ale życie pędzi naprzód, osiągnięty sukces nie może uśpić ambicji obozu dobrej zmiany. Po dwóch latach reform, z których najważniejsze okaże się zapewne reforma wymiaru sprawiedliwości trzeba będzie skupić się na gospodarce - zapowiedział szef klubu PiS.

- Do osiągnięcia tego celu rząd poddany zostanie niezbędnej przebudowie - dodał. Terlecki podkreślił, że rząd Morawieckiego nie tylko będzie "rządem kontynuacji", ale także gospodarczego przyspieszenia.

Jak zaznaczył wśród priorytetów rządu będzie m.in. stopniowa, ale znacząca poprawa warunków życia emerytów i rencistów, większa dostępność mieszkań, wsparcie dla małych, rodzinnych firm.

Terlecki poinformował, że "w styczniu znany będzie skład rządu, którego skład nowy premier i kierownictwo PiS dobierze pod wykonywanie konkretnych zadań". Jak dodał "w tym rządzie w roli wicepremiera pozostanie Beata Szydło, która będzie odpowiadać za politykę społeczną".

- Na czele naszego obozu stoi nasz lider Jarosław Kaczyński. Jesteśmy pewni, że nasze wartości podziela prezydent RP Andrzej Duda. Jesteśmy dumni z dokonań pani premier Beaty Szydło i z optymizmem i nadzieją witamy nowego premiera Mateusza Morawieckiego - podkreślił Terlecki.

Jak poinformował klub PiS będzie głosować za wyrażeniem wotum zaufania wobec rządu premiera Mateusza Morawieckiego

RadioZET.pl/pap/maal