Zamknij

"BI": W tym roku powstanie 100 Biedronek w Polsce

Redakcja
23.02.2017 10:58
Biedronka
fot. Wikimedia.Commons

Jeromino Martins szykuje kolejną ofensywę inwestycyjną. Jak donosi "Business Insider", portugalski gigant zamierza za cenę kilkuset milionów euro poszerzyć swoją bazę dystrybucyjną i handlową, w tym otworzyć ponad 100 Biedronek w Polsce.

Pomimo iż przedsiębiorstwo z Półwyspu Iberyjskiego działa w kilku krajach, to Polska jest dla JM kluczowym rynkiem i to właśnie tutaj Portugalczycy planują kolejne inwestycje budowlane. Oprócz kilku centrów dystrybucyjnych (poza Polską miałyby one powstać w Portugalii i Kolumbii), w naszym kraju planowane jest otwarcie ponad 100 nowych sklepów sieci Biedronka.

Jak podaje portal, nakłady inwestycyjne grupy za rok ubiegły wyniosły 482 mln euro, z czego "48 proc. wydatków, czyli 233 mln euro przypadło na Biedronkę" . Otwarte 83 sklepy, 221 placówek odnowiono, 28 zamknięto. Końcoworoczny bilans ilościowy to 2722 lokale handlowe

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Przedstawiciele firmy zapowiadają - rok 2017 będzie ciężki, ale kapitał grupy uprawnia do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników finansowych. Jak czytamy w "BI", "grupa nie spodziewa się w tym roku zmniejszenia presji kosztowej, zwłaszcza presji na koszty płacy. Nie przewiduje też zmniejszenia intensywności akcji promocyjnych na wszystkich rynkach, na których funkcjonuje."

RadioZET.pl/BusinessInsider/MP