Zamknij

Kosiniak-Kamysz komentuje odejście lidera Bayer Full z PSL. „Artyści mają swoje prawa”

Redakcja
28.02.2019 10:44
Kosiniak-Kamysz komentuje odejście lidera Bayer Full z PSL. „Artyści mają swoje prawa”

– Artyści mają swoje prawa – tak szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił odejście z ugrupowania lidera zespołu Bayer Full Sławomira Świerzyńskiego. Zapewnił też, że PSL pozostanie wierne chrześcijańskim wartościom.

Lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński potwierdził w czwartek, że odchodzi z PSL. Dodał, że wysłał już pismo do zarządu wojewódzkiego partii z rezygnacją. Wyjaśnił, że nie jest w stanie realizować uchwał PSL. „Symbolizująca Ludowców zielona koniczyna »zrobiła się bardzo tęczowa«” – ocenił.

Zobacz także

Po przystąpieniu PSL do Koalicji Europejskiej, którą tworzą PO, SLD, Nowoczesna, Zieloni i Teraz, Świerzyński napisał na Facebooku, że nie wyobraża sobie głosować na LGBT i lewicę.

Kosiniak-Kamysz komentuje odejście Świerzyńskiego

– Każdy poodejmuje własne decyzje. Myślę, że Świerzyński podjął tę decyzję już dużo wcześniej, np. na konwencji PiS-u przed wyborami samorządowymi, na której śpiewał. Artyści mają swoje prawa – powiedział w czwartek Kosiniak-Kamysz w Radiu Plus.

Zobacz także

Zapytany, czy będzie umiał zaśpiewać znaną piosenkę Bayer Full „Wszyscy Polacy to jedna rodzina” bez pomocy lidera tego zespołu, Kosiniak-Kamysz zapewnił, że jak poćwiczy z innymi osobami to „da radę”. „Jeszcze kilka osób i będzie dobry chór” – zapewnił.

Odnosząc się do zarzutów Świerzyńskiego, że PSL zmienia swoje dotychczasowe oblicze chrześcijańsko-narodowe, szef ludowców zapewnił, że PSL „wie, z jakich wartości się wywodzi i jakich wartości będzie bronić i w Polsce, i w Europie”. „To są wartości chrześcijańskie i do nich jesteśmy przywiązani” – oświadczył polityk. Jak podkreślił, w europarlamencie PSL może się poszczycić obroną chrześcijan. „Nikt tyle nie zrobił dla bezpieczeństwa chrześcijan na świecie co europoseł Andrzej Grzyb” – dodał.

PSL w Koalicji Europejskiej

Pytany o sojusz wyborczy z liberalną Platformą Obywatelską, szef Ludowców przypomniał, że PO składa się z różnych osób, w tym ze środowiska konserwatywnego. W tym kontekście wymienił m.in. Ireneusza Rasia.

Zobacz także

Zapowiedział, że rolą PSL w Koalicji Europejskiej będzie „stabilizowanie”. „Dziś jest zbyt mocny skręt w prawo, żeby nie było zbyt mocnego skrętu w lewo, a takiego można by się obawiać, gdyby PSL w tej Koalicji nie było – my będziemy stabilizować. Sprawy światopoglądowe nie są dzisiaj na pierwszym planie. Każdy powinien decydować własnym sumieniem” – powiedział Kosiniak-Kamysz. Dodała też, że w Koalicji „nie będzie jedności w sprawach światopoglądowych”.

Wesprzyj Fundację Radia ZET i przekaż 1% podatku

Pytany o prezydenturę Rafała Trzaskowskiego(PO) i podpisanie przez niego m.in. Deklaracji LGBT+, szef ludowców stwierdził, że PSL nie ma takich rozwiązań w swoim programie i „nie będzie ich realizować”. 

RadioZET.pl/PAP/MP