W jego audycji nazwano Bartoszewskiego „bydlakiem”. Trójka zawiesza swojego dziennikarza

Redakcja
14.11.2018 13:28
Reszczyński
fot. Artur Szczepański/Reporter

Program „Trójka na poważnie” Wojciecha Reszczyńskiego został zawieszony do końca roku – ustaliła PAP w Polskim Radiu. Zawieszenie jest „formą kary” za brak należytej reakcji Reszczyńskiego w trakcie rozmowy z muzykiem Pawłem Piekarczykiem, który ocenił, że Władysław Bartoszewski to „bydlak”.

Z Reszczyńskim ma być przeprowadzona również rozmowa dyscyplinująca. Polskie Radio zastanawia się także, co zrobić dalej.

Do programu Reszczyńskiego „Trójka na poważnie”, wyemitowanego w zeszłym tygodniu, zaproszeni zostali twórcy płyty „Nieugięci i niepokorni 1914-1921” – Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk. W audycji uczestniczył również autor komentarza do płyty – prof. Wiesław Jan Wysocki.

Zobacz także

Piekarczyk powiedział w trakcie programu: „Jakiś bydlak powiedział o tym, że Polska to jest taka brzydka panna, która jakby nie może sobie znaleźć męża”. Potem doprecyzował: „Ja mówiłem o Bartoszewskim akurat”. Reszczyński nie zareagował na te słowa.

W rozmowie z portalem Press.pl dyrektor Programu III Polskiego Radia Wiktor Świetlik przepraszał za zaistniałą sytuację i ubolewał, że takie słowa w ogóle padły na antenie publicznej rozgłośni. 

RadioZET.pl/PAP/Press.pl/MP