Zamknij

Pieniądze z WOŚP na Woodstock? Owsiak oskarża o manipulacje!

Redakcja
14.01.2018 13:14
Pieniądze z WOŚP na Woodstock? Owsiak oskarża o manipulacje!
fot. PAP

WOŚP zbiera pieniądze na organizację kontrowersyjnego przystanku Woodstock - depesze o takiej treści miała nadać Informacyjna Agencja Radiowa. Na wiadomość stanowczo zareagował Jerzy Owsiak. Pomysłodawca i organizator corocznego Finału WOŚP prosił dziennikarzy, aby nie powoływali się na zmanipulowaną wiadomość.

Zagłosuj

Czy wesprzesz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Liczba głosów:

- Ani złotówka ze zbiórki finału nie trafia na rzecz organizowanego Przystanku Woodstock. W tym roku Fundacja zbiera pieniądze na sprzęt dla szpitalnych oddziałów neonatologicznych. Nie wiem dla kogo Woodstock jest kontrowersyjny, może dla autorów IAR - powiedział na konferencji Owsiak.

IAR podało w swoim materiale, że pieniądze z puszek finansują wakacyjną imprezę Przystanek Woodstock. Fundacja WOŚP zapewnia, że Woodstock finansowany jest z osobnych datków sponsorów tej imprezy. 

W tym roku Fundacja zbiera pieniądze na szpitale położnicze. Chce wyposażyć je w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, czy specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.

W ubiegłorocznym Finale WOŚP zebrała 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy. Pieniądze były przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Graj z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i Licytuj Dzień w Radiu ZET

Pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 3 stycznia 1993 roku. W sumie, w ciągu 25 lat Fundacja zebrała ponad 825 mln zł na wsparcie polskiej medycyny. Środki zebrane w corocznej zbiórce publicznej są przeznaczane na realizację celu danego Finału, czyli przede wszystkim na zakup sprzętu medycznego i finansowanie programów medycznych dla najmłodszych.

RadioZET.pl/wp.pl/PAP/DG