WOŚP może nie pobić rekordu. Wszystko przez zakaz handlu

Redakcja
11.01.2019 09:18
WOŚP może nie pobić rekordu. Wszystko przez zakaz handlu
fot. Jan BIELECKI/East News

Zakaz handlu w niedzielę może pokrzyżować plany Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku wolontariusze WOŚP zbierali pieniądze w supermarketach i przy galeriach handlowych. W tym roku będzie to niemożliwe. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tegoroczny 27. Finał WOŚP odbywa się pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Podczas ubiegłorocznego finału WOŚP zebrano 126 mln 373 tys. 804 zł i 34 gr na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Dwa lata temu zebrano 105 mln. W tym roku o pobicie kolejnego rekordu może być trudno. Powód? Zakaz handlu w niedzielę, który uniemożliwi wolontariuszom zbieranie pieniędzy w dyskontach oraz galeriach handlowych.

Lidl, który wspiera WOŚP od 10 lat, postanowił wystawić puszki już na początku tego tygodnia. „W tym roku również Orkiestra nie zagra bez nas. Od poniedziałku we wszystkich sklepach Lidl zostaną ustawione specjalnie oznaczone skarbonki. Wiemy, że istotne jest, aby okazywać wsparcie innym, dlatego wraz z naszymi wolontariuszami, czyli pracownikami zachęcamy do udziału w akcji” – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager Lidl Polska.

Zobacz także

Oprócz tradycyjnego wrzucenia pieniędzy do puszek wolontariuszy, w tym roku po raz kolejny Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wspomóc także na inne sposoby, m.in. biorąc udział w aukcjach Allegro, wpłacając pieniądze przelewem na konto fundacji, kupując produkty oznaczone serduszkiem oraz wysyłając specjalny SMS na WOŚP 2019. 

Czytaj więcej: Ile zebrał WOŚP 2019? [AKTUALNA KWOTA WOŚP 2019] 

RadioZET.pl/innpoland.pl/DG