Zamknij

Jest rekord! Jurek Owsiak oficjalnie podsumował 27. finał WOŚP. Padła NIEWIARYGODNA kwota!

Redakcja
08.03.2019 13:27
Jest rekord! Jurek Owsiak oficjalnie podsumował 27. finał WOŚP. Padła NIEWIARYGODNA kwota!
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Ile pieniędzy zebrano podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Nadszedł czas na podsumowanie. Jurek Owsiak ogłosił w południe, że w tym roku pobito kolejny rekord.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W piątek w południe Jurek Owsiak oficjalnie podsumował tegoroczną zbiórkę z 27. finału WOŚP i ogłosił zebraną kwotę. Konferencja podsumowująca akcję odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Głos zabrała m.in. nowo wybrana prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która powitała gości, w tym bliskich zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i Patrycję Krzemińską – autorkę zbiórki „Ostatnia puszka Pawła Adamowicza”.

WOŚP 2019. Ile zebrano?

W tegorocznej edycji WOŚP, której hasło brzmi „Pomaganie jest dziecinnie proste”, pieniądze zbierało blisko 120 tys. wolontariuszy. To między innymi dzięki ich pomocy udało się pobić kolejny rekord. Jurek Owsiak ogłosił oficjalnie, że podczas 27. finału WOŚP na całym świecie zebrano 175,938,717,56 zł. Rok temu ta kwota wynosiła 126,373,804,34 zł.

Zagłosuj

Wsparłeś 27.finał WOŚP?

Liczba głosów:

– Jak nigdy poczuliśmy solidarność Polaków. Poczuliśmy, że jesteśmy razem i niesamowicie nas wspieracie – mówił Owsiak. „Cisną mi się na usta ostatnie słowa Pawła: Gdańsk jest wielki, Gdańsk jest szczodry, dzieli się dobrem. Tak kochani, jesteście wspaniali” – mówiła Magdalena Adamowicz, wdowa po prezydencie Gdańska, z którą połączono się podczas konferencji.

Celem tegorocznej zbiórki WOŚP był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Zobacz także

RadioZET.pl/MK