Zamknij

Tak za darmo przekażesz 5 złotych na WOŚP

12.01.2020 10:26
WOŚP
fot. MAREK LASYK/REPORTER

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Mastercard grają razem już osiem lat. Producent kart kolejny raz zachęca do wspierania Orkiestry Jurka Owsiaka. Możesz to zrobić nie wydając nawet złotówki i nie wychodząc z domu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się 12 stycznia 2020 r. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci. W tym roku chodzi o sprzęt niezbędny w chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii. Będą to m.in.: lampy i stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulania, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG i zestawy endoskopowe. 

Hasło tegorocznego finału to "Wiatr w żagle".

#MasterCardGrazWOSP. Jak wesprzeć WOŚP nie wydając pieniędzy? 

Mastercard gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy już po raz ósmy. Siódmy raz z rzędu organizowana jest akcja na Twitterze z użyciem hashtagu #MastercardGrazWOŚP. Za pierwszy tweet lub retweet jednego użytkownika opublikowany w dniu Finału WOŚP na Twitterze, Mastercard przekaże 5 złotych na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Od 2014 roku poprzez akcję #MasterCardGrazWOSP do WOŚP trafił ponad milion złotych.

Jak wesprzeć WOŚP? 

Sposobów aby wesprzeć tegoroczny 28. Finał WOŚP jest mnóstwo. Każdy z nas może wrzucić pieniądze do puszki, wziąć udział w jednej z internetowych aukcji, zrobić przelew, wysłać SMS lub utworzyć zbiórkę na Facebooku. 

Radio ZET zachęca do licytacji Złotego Serduszka z numerem 30. Sprawdź szczegóły aukcji i dowiedz się, jaka jest AKTUALNA KWOTA. Słuchaj uważnie Radia ZET i graj razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.  

Zobacz także

Po północy zostaną podane wstępne wyniki tegorocznej zbiórki. Według danych organizatora w ciągu 27. Finałów WOŚP zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,1 mld zł

RadioZET.pl