Zamknij

Ksiądz przepędził sprzed kościoła wolontariuszkę WOŚP. "Wara stąd"

31.01.2021 18:47

Do incydentu doszło przed kościołem pod wezwaniem św. Szczepana w Krakowie. Wolontariuszka WOŚP kwestowała blisko świątyni. Ksiądz zareagował bardzo agresywnie i przepędził dziewczynę, krzycząc o "diabelskiej organizacji".

Zdjęcie ilustracyjne
fot. MAREK DYBAS/REPORTER

Ksiądz z parafii pod wezwaniem św. Szczepana w Krakowie zareagował bardzo agresywnie, widząc kwestującą niedaleko świątyni wolontariuszkę WOŚP. Kwestująca nie weszła jednak na teren kościoła, przebywała na chodniku, który stanowi przestrzeń miejską i ogólnodostępną.

Ksiądz agresywnie przepędził sprzed kościoła wolontariuszkę WOŚP. "Wara stąd"

Na nagraniu, które opublikowano w mediach społecznościowych słychać księdza, który przegania wolontariuszkę używając niewybrednych słów. Widać też, że mężczyzna jest agresywny, wygraża rękami i krzyczy. - Diabelska organizacja – słyszymy z ust księdza. Dziewczyna próbuje uspokoić sytuację i porozmawiać z duchownym, ten jednak przerywa jej krzycząc: "won stąd, wara!".

"Pikiety anty - LGBT pod Kościołem Mariackim są ok, plakaty teoretycznie "Pro life" na mieście…ale zbieranie na terenie miasta, na chodniku przed kościołem…proszę księdza, ja się pytam, po co agresja? Czy każdy chrześcijanin wrzucający dla WOŚP czyni grzech?"– napisano w opisie zamieszczonego materiału.

Nie wszyscy księża jednak odrzucają ideę pomocy, którą niesie WOŚP. Ksiądz Kazimierz Klaban, proboszcz z Elbląga, co roku przekazuje wszystkie pieniądze z tacy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy – zrobił to również teraz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Facebook