Zamknij

Ich syn zginął podczas finału WOŚP. Poruszający apel rodziców Pawła Adamowicza

31.01.2021 13:41

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, zginął dwa lata temu podczas 27. finału WOŚP od ciosów nożem. W dniu 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rodzina zamordowanego polityka opublikowała w sieci wzruszające nagranie.

Paweł Adamowicz
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Paweł Adamowicz zginął z rąk nożownika Stefana W. 13 stycznia 2019 r. zabójca wtargnął na scenę i trzy razy dźgnął prezydenta Gdańska podczas miejskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rodzice Pawła Adamowicza z poruszającym apelem w sieci

Mimo tragicznych wydarzeń rodzice polityka wciąż wspierają WOŚP. W internecie, na profilu Piotra Adamowicza, brata zmarłego prezydenta Gdańska, pojawiło się nagranie z udziałem Teresy i Ryszarda Adamowiczów.

- Z radością spieszymy z pomocą dla chorych, dla których zbiera Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tej zbiórce na cele tak szlachetne i tak dobre. Szczęść Boże wszystkim! - mówił pan Ryszard, a na koniec wrzucił datek do stojącej przed nim puszki WOŚP.

Przypomnijmy, Paweł Adamowicz w bardzo ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie zmarł następnego dnia. Pogrzeb odbył się 19 stycznia w bazylice Mariackiej. Urna z jego prochami spoczęła w kaplicy św. Marcina. Do dziś nie rozpoczął się proces sprawcy.

14 stycznia Prokuratura Krajowa podała, że śledztwo w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest na decydującym etapie. Obecnie ustalany jest stan poczytalności sprawcy, Stefana W. Uzyskano dwie, ale sprzeczne opinie biegłych. Eksperci mają 30 dni na ostateczne rozstrzygnięcie tej kwestii.

loader

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl