Zamknij

Na oczach parafian oddali pieniądze z tacy na WOŚP. "Oby więcej takich księży"

12.01.2020 19:17
Księża wspierają WOŚP
fot. Facebook / WOŚP Elbląg

WOŚP 2020 pod hasłem "Wiatr w żagle" trwa. Ale pieniądze zbierają nie tylko wolontariusze. Orkiestrę Jurka Owsiaka wsparli m.in. ks. Klaban z Elbląga czy ks. Drozdowicz z Warszawy. Całą zawartość tacy przekazali w niedzielę prosto do puszek wolontariuszy.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa w najlepsze. Tegoroczna Orkiestra idzie po rekord. Zebrana kwota rośnie w błyskawicznym tempie. O godzinie 19 na koncie Fundacji Jurka Owsiaka było już 45 milionów złotych.

Do akcji przyłączyli się m.in. parafianie z Elbląga, których datki „na tacę” zostały przekazane bezpośrednio do puszek wolontariuszy WOŚP. Ksiądz Kazimierz Klaban, proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Kościele Polskokatolickim w Elblągu, po raz kolejny wszystkie pieniądze zebrane podczas niedzielnej mszy oddał wolontariuszom.

„Można powiedzieć, że staje się to już naszą WOŚP-ową, elbląską tradycją” – czytamy na  elbląskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Facebooku. Mowa o tradycji, bo duchowny na podobny gest zdobył się i rok, i dwa lata temu. Jak wówczas mówił, nie zrobił nic nadzwyczajnego. 

Zobacz także

- Będąc hospitalizowanym, samo przez się rzucało się w oczy, że są ponaklejane serduszka na sprzęt medyczny. Pomyślałem, dlaczego by nie uczestniczyć w tym. Inne kościoły dla dobra drugiego człowieka prowadzą Caritas, jadłodajnie dla ubogich, my nie uczestniczymy w tego typu akcjach, bo nie mamy swojego Caritasu, więc zdecydowałem, że w ten sposób chcę uczestniczyć w pomocy dla drugiego człowieka - mówił podczas 26. finału WOŚP.

Księża oddają pieniądze z tacy na WOŚP

Duchownych, którzy wspierają i zachęcają wiernych do wsparcia WOŚP jest więcej. Pieniądze z tacy oddał 12 stycznia również ksiądz Wojciech Drozdowicz z Kościoła Pokamedulskiego w Lesie Bielańskim w Warszawie. Wcześniej na ambonie proboszcz przykleił czerwone serduszko, a parafian zachęcił do nagrodzenia brawami wolontariuszy WOŚP. Nagranie udostępniono już w sieci.

„Brawo, proszę księdza. Z wielką przyjemnością słucha się pięknych, mądrych i emocjonalnych kazań ks. Wojciecha Drozdowicza”, "Gratuluję Parafii takiego księdza", „Oby w przyszłości więcej takich księży pojawiło się w Polsce”, „Księże Wojtku, do końca świata i jeden dzień dłużej! Dziękuję!” – piszą internauci.

Zobacz także

RadioZET.pl/WOŚP Elbląg