Zamknij

Owsiak apeluje do minister Zalewskiej. Chce wprowadzić obowiązkowy przedmiot w szkołach

Redakcja
21.01.2019 13:59
owsiak
fot. Jan BIELECKI/East News

Jurek Owsiak 14 stycznia zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa WOŚP. Decyzję podjął po informacji o śmierci prezydenta Gdańska, który podczas 27. finału Orkiestry został śmiertelnie ugodzony nożem. W dniu pogrzebu Pawła Adamowicza Owsiak poinformował o powrocie do fundacji. O najbliższych celach WOŚP mówił podczas zorganizowanej w poniedziałek konferencji prasowej.

– Mamy bardzo dużo pracy. Chcemy mówić o zakupach. Nasza grupa ekspertów już się pochyla nad zakupami z tegorocznego finału. Ale także chcemy się zająć dwoma sprawami – zapowiedział Owsiak.

Pierwsza z nich to psychiatria dzieci i młodzieży. – Są takie zaniedbania w tej kwestii. Jesteśmy od pół roku w tej sprawie. Czekamy na spotkanie ze wszystkimi zainteresowanymi, aby móc zacząć pomagać – mówił podczas konferencji Owsiak.

Zobacz także

Jak tłumaczył, drugą bardzo istotną kwestią jest dla niego pierwsza pomoc. – Pokazywaliśmy wam na finale dzieci, które uczymy pierwszej pomocy. Prawie 3 miliony dzieci nauczyliśmy, ten system świetnie działa w każdej szkole w Polsce. Kupujemy, finansujemy i mamy na to pieniądze do końca świata i jeden dzień dłużej – powiedział.

– Bardzo chcemy, aby te 12 godzin rocznie było obowiązkowym przedmiotem w szkołach. Pani minister Zalewska, zgłosimy się do pani. Niech pani znajdzie chwilkę czasu, abyśmy spokojnie mogli porozmawiać o tym przedmiocie. Nie ma w tym żadnej ideologii, żadnej polityki. Mówimy tylko o nauce pierwszej pomocy. Proszę nam pomóc, a będzie to wtedy nasz wspólny sukces – apelował.

Owsiak poinformował też, że po rozmowie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem planuje zorganizować debatę ekspercką poświęconą mowie nienawiści. Jak zapowiedział, debata nie ma na celu opisywać problemu, ale wskazać, jak z nim walczyć.

Zobacz także

RadioZET.pl/MK

C