Zamknij

Owsiak oskarża TVP o „skandaliczną manipulację". Sprawa ma trafić do sądu

Redakcja
22.01.2019 17:18
jurek owsiak
fot. Jan BIELECKI/East News

Jurek Owsiak złożył kolejną skargę do KRRiT w związku z treściami udostępnianymi przez media publiczne, w tym "Wiadomości" TVP. Sprawa trafi też do sądu.

Jurek Owsiak poinformował w najnowszym nagraniu na Facebooku o złożeniu nowej skargi do KRRiT na materiał TVP. - Kompletna, totalna i skandaliczna manipulacja - mówił Owsiak.

Zobacz także

Chodzi o informacje o zatrzymaniu szefa ochrony firmy, która zabezpieczała 27. finał WOŚP w Gdańsku. Jak tłumaczył Owsiak, zabezpieczenie imprezy – oprócz tej w Warszawie - leży po stronie organizatorów. – W związku z tym proszę nawet przez moment nie łączyć Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z ochroną koncertu. (…) Kieruję te słowa do publicznych środków masowego przekazu.

- Dzisiaj w programie 3. podano rano wiadomość: „Zatrzymano szefa ochrony WOŚP” – mówił Owsiak i dodał: - Nie mamy żadnego szefa ochrony WOŚP. Zatrzymano szefa ochrony koncertu w Gdańsku - sprostował.

Owsiak: To totalna manipulacja

W dalszej części nagrania „Manipulacja” prezes WOŚP odniósł się do poniedziałkowego materiału „Wiadomości” w TVP. - Telewizja Polska (...), mówiąc o tragicznym koncercie w Gdańsku, zrobiła niesamowitą zbitkę. A więc wyjęła z kontekstu moje słowa, z których teraz wynika, że to my zabezpieczaliśmy koncert w Gdańsku. Nie było tam żadnej naszej ochrony – zapewniał.

- Ten fakt, kompletnej, totalnej, skandalicznej manipulacji zgłosiliśmy do KRRiT – powiedział Owsiak. Jak zapowiedział, sprawa przeciwko Telewizji Polskiej zostanie też skierowana do sądu.

Jednocześnie dodał, że dziennikarze każdego z mediów byli i będą wpuszczani na konferencje WOŚP. – Za to będziemy bardzo patrzyli im na ręce – powiedział.

Zobacz także

RadioZET.pl/MK