Wszystko dzięki internautom. Wiemy, co WOŚP kupi za 16 mln z „ostatniej puszki Adamowicza”

Magdalena Kulej
19.03.2019 10:34
Wszystko dzięki internautom. Wiemy, co WOŚP kupi za 16 mln z „ostatniej puszki Adamowicza”
fot. Karol Makurat/REPORTER

Ponad 70 nowoczesnych urządzeń – to wszystko za blisko 16 mln zł zebranych podczas internetowej zbiórki. WOŚP przekazał, co kupi za pieniądze z „ostatniej puszki Pawła Adamowicza”. Tę niesamowitą akcję wsparło aż 264 tys. osób.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP” – pod takim hasłem odbywała się internetowa zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w imieniu zamordowanego podczas 27. finału prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Autorka zbiórki, Patrycja Krzymińska, chciała zebrać tysiąc złotych, ale ostatecznie do wirtualnej puszki trafiło niemal 16 milionów. To największa w historii Polski zbiórka internetowa.

Zobacz także

Na co zostaną przeznaczone te pieniądze? WOŚP zaprezentował już listę zakupów. Za niemal 16 milionów złotych zebranych dzięki internautom WOŚP kupi ponad 70 nowoczesnych urządzeń. Te trafią do gdańskich szpitali pediatrycznych.

Ostatnia puszka Adamowicza – jaki sprzęt kupi WOŚP za 16 mln?

Chodzi m.in. o karetkę neonatologiczną, rezonans magnetyczny, system monitorowania pacjenta czy materace do fototerapii. Najcenniejsza jest karetka dla noworodków, którą Jurek Owsiak przekazał szpitalowi na Zaspie już po ogłoszeniu wyniku tegorocznego finału. Trafi tam też m.in. sześć pomp strzykawkowych i pięć pulsoksymetrów.

Orkiestra doposaży też bliskie Pawłowi Adamowiczowi Hospicjum Dutkiewicza, przekaże tomograf szpitalowi dziecięcemu, a na Nowe Ogrody trafi echokardiograf. Z kolei Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, gdzie lekarze walczyli o życie prezydenta, dostanie USG, RTG i rezonans magnetyczny.

Zagłosuj

Wsparłeś 27.finał WOŚP?

Liczba głosów:

Zobacz także

RadioZET.pl/MBa/MK