Berczyński wciąż pracuje w podkomisji smoleńskiej. Zarobki mogą zadziwiać

Redakcja
23.05.2017 16:37
Berczyński wciąż pracuje w podkomisji smoleńskiej. Zarobki mogą zadziwiać
fot. Jan Bielecki/East News

133 złote i 61 groszy brutto za godzinę - tyle wynosi stawka doktora Wacława Berczyńskiego jako członka podkomisji smoleńskiej. "Wykonuje on swoje zadania na rzecz podkomisji w wymiarze nie przekraczającym 100 godzin miesięcznie" - taką odpowiedź otrzymało Radio ZET z sekretariatu podkomisji. Jakie obowiązki za ponad 13 tysięcy złotych miesięcznie wykonuje doktor Berczyński?

"Szczegóły współpracy są przedmiotem wewnętrznych ustaleń w ramach podkomisji - napisano w odpowiedzi na pytanie o zakres obowiązków byłego przewodniczącego smoleńskiej podkomisji. Jakie to ustalenie - tego sekretariat nie ujawnia.

Zobacz także

Wacław Berczyński po tym jak pochwalił się prasie, że "wykończył caracale" i rozpętał polityczna burzę, złożył dymisje z funkcji szefa podkomisji i wyjechał z Polski do Stanów Zjednoczonych, gdzie na stałe mieszka. Jeśli więc pracuje za 133 złote za godzinę, to robi to zdalnie. I tu sekretariat wyjaśnia, że wypełnia zadania "w sposób najbardziej korzystny z punktu widzenia prac podkomisji".

Zobacz także

W podkomisji smoleńskiej zasiada 3 członków prezydium, 20 członków i trzech ekspertów. W zeszłym roku ich działania kosztowały prawie półtora miliona złotych.

RadioZET.pl/aj/DG