Zamknij

Kobieta oskarżona o spoliczkowanie burmistrza Wadowic stanie przed sądem

Redakcja
22.03.2017 13:50
Przed sąd za pobicie burmistrza Wadowic
fot. Pixbay

Akt oskarżenia przeciw Elżbiecie Ł., której śledczy zarzucają m.in. spoliczkowanie burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego, skierowała wadowicka Prokuratura Rejonowa do tamtejszego sądu –- dowiedziała się w środę PAP od szefa prokuratury Sebastiana Kicińskiego.

- Naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków służbowych to jeden z kilku zarzutów. Pozostałe dotyczą naruszenia miru domowego w odniesieniu do magistratu - powiedział prokurator Kiciński. Jak dodał, Elżbieta Ł., składając wyjaśnienia podczas śledztwa, częściowo przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i opisała swoje motywacje.
Kobiecie grozi kara do 3 lat więzienia.

Do rękoczynów doszło w grudniu ubiegłego roku w wadowickim magistracie. Jak relacjonowały lokalne media, kobieta, która publicznie kontestuje działania burmistrza, próbowała nagrać telefonem komórkowym samorządowca. Ten nie wyraził na to zgody. Doszło do szamotaniny, podczas której Klinowski został kilkakrotnie uderzony w twarz.

Podejrzana twierdziła, że to burmistrz pierwszy naruszył jej nietykalność, wyrywając jej telefon, za co został kilkukrotnie uderzony.

RadioZET.pl/PAP/MAAL