Miał ostre bóle w okolicy serca, lekarz zalecił… maść. Okazało się, że to zawał

Redakcja
04.02.2019 15:13
Miał ostre bóle w okolicy serca, lekarz zalecił… maść. Okazało się, że to zawał
fot. FOT. LUKASZ KACZANOWSKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

„Super Express” opisał w poniedziałek bulwersującą historię pacjenta wadowickiego szpitala, Stanisława B. Mężczyzna 5 stycznia poczuł nasilające się bóle w klatce piersiowej, które później okazały się zawałem serca. Kiedy pojawił się w szpitalu i zdał relację ze swojego stanu zdrowia lekarzowi, usłyszał, że … ma posmarować klatkę piersiową maścią.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Lekarz oddziału ratunkowego w wadowickim szpitalu nie wykonał Stanisławowi B. ani badania EKG, ani nie zbadał mężczyzny stetoskopem. Zalecił mu natomiast stosowanie maści.

Zobacz także

Jak relacjonował w rozmowie z „Super Expressem” syn poszkodowanego 76-latka, lekarz w ogóle nie podejrzewał u niego zapalenia mięśnia sercowego. Syn Stanisława B. zaznaczył, że cała wizyta trwała niespełna dwie minuty.

Sprawdź, jakie są pierwsze objawy zawału serca!

„Nikt ojca nie zbadał”

– Nikt ojca nie zbadał, przepisali mu maść do smarowania i kazali się zgłosić do lekarza rodzinnego – mówił dziennikarzowi „Super Expressu”.

Zobacz także

Nazajutrz 76-latek zastosował się do zaleceń pierwszego lekarza i kiedy pod wpływem używania maści bóle nie ustępowały, Stanisław B. udał się do poradni rejonowej. Tam diagnoza lekarza pierwszego kontaktu była natychmiastowa. Okazało się, że mieszkaniec Wadowic od trzech dni chodzi z nieleczonym, postępującym zawałem serca. Wezwano karetkę pogotowia.

Zobacz także

Gdyby nie to, finał tej historii mógłby być tragiczny. Jak zaznacza w rozmowie z „Super Expressem” rodzina Stanisława B., nie zamierzają tak pozostawić sprawy. Złożyli skargę na lekarza do dyrektora szpitala.

W jakiej porze roku ludzie najczęściej umierają na zawał? Kliknij tutaj i dowiedz się!

„Super Express” zapytał o to władze szpitala. Dyrekcja stwierdziła, że w tym konkretnym przypadku prowadzone jest „postępowanie wyjaśniające”.

UWAGA - kardiolodzy uważają! Jak uniknąć zawału? Przeczytaj koniecznie!

RadioZET/Super Express/JZ