Zamknij

Papież przechadzał się po rynku? "Jedni zaczęli się żegnać, inni klękać"

08.10.2020 21:59
rynek w Wadowicach
fot. JACEK BORON/REPORTER/Facebook.com/LubieWadowice

Mieszkańcy Wadowic i turyści osłupieli. W poniedziałek i wtorek po rynku przechadzała się postać w białej szacie do złudzenia przypominająca Jana Pawła II. Okazało się, że był to aktor, a wydarzenie miało związek z obchodami 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Jan Paweł II w Wadowicach? Oczom przechodniów, którzy postanowili pospacerować po rynku, ukazał się niecodzienny widok. W centrum miasta ujrzeli mężczyznę ubranego dokładnie jak papież, z wyglądu przypominającego Jana Pawła II.

Zobacz także

Cud w Wadowicach. Po rynku spacerował "papież"

Zdjęcie postaci w białej szacie opublikował na Facebooku Urząd Miasta w Wadowicach. Mężczyzna ubrany w białą szatę, do złudzenia przypominający papieża Polaka, pojawił się na miejskim rynku w poniedziałek i wtorek i wywołał niemałe zamieszanie.

Mieszkańcy Wadowic, którzy znajdowali się akurat na rynku i nieliczni turyści nie mogli uwierzyć własnym oczom. O zdarzeniu poinformowali redakcję wadowice.naszemiasto.pl. Pani Maria relacjonowała w rozmowie z portalem, że postać w białej sutannie wywarła na ludziach ogromne wrażenie. "W pierwszym odruchu jedni zaczęli się żegnać, inni klękać, a jeszcze inni uśmiechać rozbawieni. Było dziwnie" - zdradziła.

Zanim jednak mieszkańcy obwieścili cud w Wadowicach, zauważyli, że "papieżowi" towarzyszy ekipa filmowa. Okazało się, że to aktor, a wydarzenie ma związek z obchodami 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Koncert organizowany przez gminę Wadowice, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Telewizję Polską odbędzie się w niedzielę 18 października o godzinie 17.00. Widowisko będzie transmitowane na żywo.

Jan Paweł II mieszkał w Wadowicach zaledwie do 18. roku życia, ale zawsze z sentymentem mówił o swoim rodzinnym mieście. Wadowice odwiedził podczas pielgrzymki w 1999 roku. To wtedy padły słynne słowa o cukierni, do której razem z kolegami po maturze chodził na kremówki.

Zobacz także

RadioZET.pl/wadowice.naszemiasto.pl/Facebook