Zamknij

Piorun uderzył w drzewo, wybuchł wielki pożar. Liczne straty po nawałnicy

01.07.2022 21:17
pożar w Wągrowcu
fot. Kataklizmy w Polsce i na świecie

Silna nawałnica przeszła przez Wągrowiec w woj. wielkopolskim. W mediach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym widzimy groźny pożar spowodowany uderzeniem pioruna w drzewo. Straż pożarna odebrała jak dotąd ponad 100 zgłoszeń.

Nawałnica, która przeszła nad Wągrowcem (woj. wielkopolskie), spowodowała liczne szkody. "Tak, jak informowaliśmy wcześniej, zniszczony został dach SP nr 1, straty także na terenie OSIR i plaży miejskiej. W mieście powalone drzewa. Cały czas usuwane są skutki nawałnicy" - informują władze miasta.

"Drzewo przewróciło się między innymi tuż obok jednego z najcenniejszych zabytków miasta - wągrowieckiej fary" - podał "Głos Wielkopolski".

Wągrowiec. Piorun uderzył w drzewo. Groźny pożar. Wideo

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym widzimy groźny pożar, który wybuchł po uderzeniu pioruna w drzewo. Następnie drzewo przewróciło się na linię energetyczną. Interweniowała straż pożarna.

Tylko w Wągrowcu straż pożarna odebrała jak dotąd ponad 100 zgłoszeń, a wciąż przybywają kolejne.

W Wielkopolsce na terenie obsługiwanym przez spółkę Enea Operator bez prądu jest jeszcze około 12 tys. odbiorców energii elektrycznej – poinformował PAP w piątek w imieniu spółki Mateusz Gościniak. Większość awarii ma być usunięta w najbliższych godzinach.

ZOBACZ: Radar burz na żywo. Zobacz, gdzie jest teraz burza

Strażackie interwencje i awarie prądu są skutkiem burz przechodzących po południu nad regionem. Po południu w Wielkopolsce bez prądu było ponad 30 tys. odbiorców. Gościniak podał, że najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Chodzieży.

RadioZET.pl/ Głos Wielkopolski/ PAP

C