Zamknij

Piorun uderzył w drzewo, wybuchł wielki pożar. Liczne straty po nawałnicy

01.07.2022 21:17

Silna nawałnica przeszła przez Wągrowiec w woj. wielkopolskim. W mediach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym widzimy groźny pożar spowodowany uderzeniem pioruna w drzewo. Straż pożarna odebrała jak dotąd ponad 100 zgłoszeń.

pożar w Wągrowcu
fot. Kataklizmy w Polsce i na świecie

Nawałnica, która przeszła nad Wągrowcem (woj. wielkopolskie), spowodowała liczne szkody. "Tak, jak informowaliśmy wcześniej, zniszczony został dach SP nr 1, straty także na terenie OSIR i plaży miejskiej. W mieście powalone drzewa. Cały czas usuwane są skutki nawałnicy" - informują władze miasta.

"Drzewo przewróciło się między innymi tuż obok jednego z najcenniejszych zabytków miasta - wągrowieckiej fary" - podał "Głos Wielkopolski".

Wągrowiec. Piorun uderzył w drzewo. Groźny pożar. Wideo

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym widzimy groźny pożar, który wybuchł po uderzeniu pioruna w drzewo. Następnie drzewo przewróciło się na linię energetyczną. Interweniowała straż pożarna.

Tylko w Wągrowcu straż pożarna odebrała jak dotąd ponad 100 zgłoszeń, a wciąż przybywają kolejne.

W Wielkopolsce na terenie obsługiwanym przez spółkę Enea Operator bez prądu jest jeszcze około 12 tys. odbiorców energii elektrycznej – poinformował PAP w piątek w imieniu spółki Mateusz Gościniak. Większość awarii ma być usunięta w najbliższych godzinach.

ZOBACZ: Radar burz na żywo. Zobacz, gdzie jest teraz burza

Strażackie interwencje i awarie prądu są skutkiem burz przechodzących po południu nad regionem. Po południu w Wielkopolsce bez prądu było ponad 30 tys. odbiorców. Gościniak podał, że najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Chodzieży.

RadioZET.pl/ Głos Wielkopolski/ PAP