Zamknij

Zarzut i areszt dla nożownika. Śmiertelnie ranił nożem swojego szwagra

11.09.2020 19:53
Policja
fot. Shutterstock

43-letni Tomasz M., który w czwartek w Wągrowcu śmiertelnie ugodził nożem swojego 37-letniego szwagra został tymczasowo aresztowany. Mężczyźnie, któremu przedstawiono w piątek zarzut zabójstwa, przyznał się do winy.

O zastosowaniu wobec Tomasza M. tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak.

Zobacz także

Do tragicznego zdarzenia - o którym informowaliśmy także na RadioZET.pl - doszło w czwartek w Wągrowcu (woj. wielkopolskie). Według ustaleń prokuratury, między mężczyznami wywiązała się kłótnia na tle rozliczeń finansowych.

- Kłótnia ta doprowadziła do tego, że podejrzany wyszedł w trakcie rozmowy do kuchni, wyciągnął z szuflady nóż i ugodził pokrzywdzonego w klatkę piersiową. Pomimo pomocy wezwanej przez obecną na miejscu córkę i żonę ofiary, mężczyzny nie udało się uratować – tłumaczył dziennikarzom Wawrzyniak.

Zarzut zabójstwa i areszt dla nożownika z Wągrowca

Po zdarzeniu Tomasza M. poszukiwano. W policyjnej obławie uczestniczyło ok. 100 policjantów z Wągrowca i Poznania. Mężczyznę udało się zatrzymać po kilku godzinach. Podejrzany w chwili zatrzymania nie stawiał oporu. Według przeprowadzonych badań miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie.

Zobacz także

W piątek Tomaszowi M. postawiono zarzut zabójstwa, za co grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do winy i składał wyjaśnienia. Jak podał prokurator, zatrzymany był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu i za przestępstwo w ruchu drogowym; prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Twitter