Zamknij

UWAGA turyści. Setki biur podróży zniknie z rejestru

Redakcja
09.08.2017 10:43
UWAGA turyści. Setki biur podróży zniknie z rejestru
fot. Pixabay

120 małych biur podróży może zostać wykreślonych z rejestrów, dlatego warto dokładnie sprawdzić, kto organizuje nam podróż. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny już skierował do marszałków województw wnioski w tej sprawie. Najwięcej biur, które nie mają odpowiednich zabezpieczeń, by organizować wyjazdy, jest na Mazowszu, Pomorzu i na Śląsku. Gdzie i jak mamy to sprawdzić? 

Walka ze ''śmieciówkami'' - puste obietnice PiS? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

Najlepiej bezpośrednio w urzędzie marszałkowskim - zadzwonić i zapytać. Jak się okazuje, w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych są nieaktualne dane. Część biur już dawno nie działa, a w ewidencji figurują. Zwrócił na to uwagę Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, z którego to opłacane są np. powroty klientów do kraju, gdy biuro okaże się niewypłacalne.

Zobacz także

Eksperci radzą klientom, aby najpierw sprawdzić, jak wygląda zabezpieczenie organizatora wycieczki i czy nie został właśnie wykreślony z rejestru przez marszałka i ma trzyletni zakaz prowadzenia działalności.

Ponad 4 tysiące organizatorów turystyki składa comiesięczne deklaracje o sprzedanych imprezach. Z opłaconych przez nich składek Fundusz uzbierał już ponad 20 mln złotych na potencjalne odszkodowania.

RadioZET.pl/aj/DG