Zamknij

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy mają dość szkoły. Tegoroczne wakacje będą przedłużone

Redakcja
13.06.2018 13:01
Koniec roku szkolnego
fot. Andrzej Stawinski/REPORTER/EASTNEWS

Chyba nie ma uczniów, którzy latem tęskniliby za szkołą. Jeżeli odbierając świadectwo, zawsze czujesz ulgę, to mamy dla ciebie doskonałą wiadomość. W 2018 roku wakacje zostaną przedłużone! To nie żart! Sprawdź ile potrwa tegoroczna przerwa od szkoły.

W czerwcu mało kto w szkolnej ławce myśli o czymś innym niż dni, dzielące od końca roku szkolnego. Wakacje to zasłużony odpoczynek od podręczników i drętwych sal lekcyjnych. Jeżeli planujesz już letnie wyjazdy, mamy bardzo dobrą wiadomość - tegoroczne wakacje będą wyjątkowo długie!

Zagłosuj

Gdzie spędzisz tegoroczne wakacje?

Liczba głosów:

Wakacje 2018 będą dłuższe. Kiedy zacznie się szkoła?

Wakacje 2018 będą dłuższe. To nie zasługa polityków, ani zmian w szkolnictwie. Niespodziankę dla uczniów zgotował... sam kalendarz. Wszystko dlatego, że rok szkolny 2017-2018 zakończy się w piątek 22 czerwca. Do szkoły dzieci teoretycznie wrócić powinny 1 września, ale ten wypada w sobotę. To oznacza, że siłą rzeczy uczniowie otrzymali od losu dwa bonusowe dni wolnego. Pierwszy dzwonek usłyszą dopiero w poniedziałek, 3 września 2018 roku.

Zobacz także

Ile potrwają wakacje 2018?

Dodatkowy weekend to nie wszystko. Jeżeli policzymy wszystkie dni tegorocznych wakacji, okaże się, że te potrwają aż 73 dni. Dla porównania, ubiegłoroczna letnia przerwa od szkoły trwała aż o sześć dni krócej. Pozostaje pytanie, jak wykorzystać niespodziewanie otrzymane wolne. Jeżeli nadal nie macie pomysłu, jak wykorzystać ponad dwa miesiące wolności, to wakacyjne plany Polaków podsumowaliśmy w tym rankingu.

Dla równowagi, warto pamiętać, że szybszy początek roku oznacza też mniej czasu na poprawę stopni, więc jeśli chcecie rozpocząć wolne z budującym poczuciem spełnionego obowiązku, to lepiej szybko wyciągnijcie notatki!

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji!

Zobacz też:

RadioZET.pl/maal