Zamknij

Marzysz o wakacjach nad Adriatykiem i na Bałkanach? LOT właśnie uruchamia wygodne połączenia

Redakcja
01.06.2018 11:51

W piątek LOT uruchomił nowe połączenie na Bałkany; do Skopje w Macedonii – poinformował przewoźnik. Po sukcesie rejsów do Podgoricy w Czarnogórze przewoźnik zdecydował się też zwiększyć częstotliwość lotów do tego miasta. Rejsy do obu stolic odbywać się będą sześć razy w tygodniu.

LOT
fot. Mateusz Jagielski / East News

Jak podał LOT, rejsy do Skopje odbywać się będą codziennie oprócz niedzieli. W przypadku Podgoricy samoloty do tego miasta nie będą latały w środy. Trasę obsługiwać będą Embraery 170 i 175, na pokładzie których znajduje się od 70 do 82 foteli w trzech klasach podróży. Lot potrwa ok. 2 godzin.

„Rozkłady zostały zaplanowane w ten sposób, żeby pasażerom podróżującym z Polski i licznych lotnisk w regionie umożliwić szybkie i wygodne przesiadki w Warszawie na loty do Skopje i Podgoricy. Z kolei w drodze z Bałkanów LOT zapewnia swoim pasażerom dostęp do szybkich przesiadek na Lotnisku Chopina na rejsy m.in. do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Europy Zachodniej (np. do Skandynawii)” – podkreślono w komunikacie przewoźnika.

 

Trasa do Skopje w Macedonii to nowy kierunek w siatce LOT-u. Przewoźnik wskazał, że ten kraj z roku na rok zyskuje na popularności wśród turystów. Jest to też wygodna baza wypadkowa do sąsiednich państw, np. Grecji, Bułgarii i Albanii. Do Podgoricy w Czarnogórze pasażerowie mogli podróżować na pokładach samolotów polskiego przewoźnika już latem ubiegłego roku.

„Okazało się, że kierunek ma tak duży potencjał, że LOT zdecydował się na jego pozostawienie, ale w nowej formule: ze wzrostem częstotliwości i dodatkowymi możliwościami przesiadek” – zaznaczono.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

LOT obsługuje 12 tras na Bałkanach. Oprócz Skopje i Podgoricy w ofercie przewoźnika na tegoroczne lato znajdują się też rejsy do: Dubrownika (sześć razy w tygodniu), Zagrzebia (wzrost częstotliwości z 10 do 14 tygodniowo), Splitu (dwa razy tygodniowo), Puli (jeden raz w tygodniu), Zadaru (dwa razy w tygodniu), Belgradu (wzrost z 9 do 11 tygodniowo), Ljubljany (z sześciu do siedmiu w tygodniu), Sofii (19 rejsów tygodniowo), Bukaresztu (trzy rejsy dziennie) i Kluż-Napoki (sześć tygodniowo).

RadioZET.pl/pap/maal